محمدرضا باهنر:

موسوی شرط عدم فعالیت سیاسی برای رفع حصر را نپذیرفت

محمدرضا باهنر می گوید یک زمانی قرار بود که رسانه بعد چهارم دموکراسی باشد، اما الان به نظر میرسد که رسانهها بعد اول دموکراسی هستند. کشور ما متاسفانه در غیبت احزاب رسانه های کشور ما عموما کارکرد حزبی دارند.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
میرحسین موسوی شرط عدم فعالیت سیاسی برای رفع حصر را نپذیرفت
نوآوران -

       مجوز بالاتر از ارشاد نداریم

دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری ضمن اشاره به موضوع انتشار روزنامه یالثارات با وجود توقیف آن، متذکر شد: این موضوع را شنیدم و تعجب هم کردم. بالاخره ما در کشور قرارمان بر این است که همه در برابر قانون یکسان باشیم. از عالیترین مقامهای نظام گرفته تا پایینترین فرد جامعه باید در برابر قانون مطیع باشیم و تمکین کنیم. این اتفاق
 نوظهوری است.

       فقط در تهران شکست صددرصدی خوردیم

او در پاسخ به اینکه چرا در زمینه کار جمعی، جریان اصولگرا هیچگاه موفق نبوده، یادآور شد: باید ببینیم معیار موفقیت چه چیزی است؟ برای مثال در مجلس دهم اصلاحطلبان مدعی هستند که ما شکست صددرصد خوردیم. من هم قبول دارم که ما برای انتخابات مجلس دهم در تهران 100درصد شکست خوردیم و در برخی حوزهها هم همینطور شد، اما من سه روز بعد از برگزاری انتخابات 7 اسفند نشست خبری برگزار کردم.

       از روحانی باید مشروط حمایت کرد

او در توضیح پروژه عبور از روحانی در میان اصولگرایان و جدی بودن این مسأله عنوان داشت: در میان اصلاحطلبان هم این بحثها مطرح است. اصلا این مباحث خیلی نباید باشد. ما هم میگوییم از روحانی باید به شکلِ مشروط حمایت شود، اگر یک زمانی اصلاحطلبان هم به این نتیجه برسند که روحانی رای نمیآورد، قطعا از او عبور خواهند کرد. هیچ یک از احزاب قرار نیست کاندیدایی را معرفی کنند که رای نمیآورد همه میخواهند کسی را معرفی کنند که رای آور است وگرنه ممکن است افرادی در ذهن من هم باشند که به درد ریاستجمهوری هم میخورند، اما زمینه رای ندارند پس باید از آنها صرفنظر کنم.

       ممکن نیست قاطبه اصولگرایان از احمدینژاد
 حمایت کنند

نایب رئیس سابق مجلس خاطرنشان کرد: نمیخواهیم از الان موضع منفی یا مثبت نسبت به کسی داشته باشیم، همان زمان هم که کاندیدایی را معرفی میکنیم به صورت منفی در مورد کاندیداهای دیگر صحبت نمیکنیم. اما معتقد نیستم که ممکن است قاطبه اصولگرایان از احمدینژاد حمایت میکنند، احتمال این فرضیه خیلی ضعیف و حتی نزدیک به صفر است. ما در میان اصولگرایان افرادی را داریم که میگویند چارهای جز حمایت از روحانی نداریم از طرفی افرادی هم مثل دبیرکل جامعه روحانیت اعلام میکنند خیلی بعید است از روحانی حمایت کنیم بنابراین انواع اظهارات مطرح میشود، ولی جمعبندی آن را در بهمن و اسفند
خواهیم دید.

       بهترین وضعیت ادامه حصر است

دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری در ادامه در پاسخ به اینکه آیا تاکنون پیگیری در مورد مساله حصر انجام دادید؟ عنوان کرد: در این مورد بارها و بارها گفته شده است. بهترین وضعیتی که می تواند ادامه پیدا کند همان حصر است. اگر دادگاهی بخواهد این آقایان را رسما و طبق قوانین کشور محاکمه کند، حکمشان سنگین خواهد بود و شاید به مصلحت نباشد این حکم در مورد آنها اجرا شود. اما ممکن است پرسیده شود حالا که این عده محاکمه نشدند چرا آزاد نمیشوند در پاسخ باید گفت در دنیا کسی را پیدا نمیکنیم که علیه یک نظامی اقدام بکند و آزاد باشد. یک زمانی کسی علیه حزب ما حرف می زند و این طبیعی است، اما گاهی هم کسی اپوزوسیون نظام میشود، اپوزوسیون نظام در هیچ کجای دنیا اجازه تلاش و فعالیت ندارد. مثل این میماند که به کسی بگوییم تو اجازه انقلاب داری.

او ادامه داد: حتما شما هم میدانید که انقلاب اسلامی ما هم غیرقانونی بود چون قوانین زمان پهلوی اجازه انقلاب به کسی نمیداد. بنابراین انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام(ره) خلاف قانون وقت بود. برای همین هم در آن زندان و حصر و تبعید و شهادت وجود داشت. یک موقع آقایان می گویند ما می خواهیم زندگیمان را بکنیم و کاری هم نداریم، اما یک موقع هم هست که میخواهند بیایند بیرون هجمه راه بیندازند! معلوم است که در این مورد نظام اجازه چنین کاری را به آنها نمی دهد.

       موسوی گفت: کاری به آرای درون صندوق ندارم، به قبل از آن کار دارم

باهنر در پاسخ به اینکه واقعا معتقدید دو کاندیدای انتخایات ریاست جمهوری سال 88 اپوزیسیون نظام بودند؟ اظهار کرد: بله؛ اپوزیسیون نظام بودند. من خودم به آقای مهندس موسوی گفتم 5 درصد از صندوقها را به انتخاب شما میشماریم اگر اشکالی داشت حرف شما درست است، ایشان گفت نه ما به پروسه قبل از رای اعتراض داریم. در اینجا تکلیف مشخص است مهندس موسوی گفت من کاری به آرای درون صندوق ندارم به قبل از آن کار دارم. وقتی در یک بازی فوتبال یک طرف به داور بگوید من تورا قبول ندارم داور به آن طرف یک کارت قرمز میدهد و از بازی بیرونش میکند.

       به موسوی پیغام دادم، اما قبول نکرد

دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری در پایان گفت: اگر قرار باشد دادگاهی برای این افراد برگزار شود حکم اجرایی در مورد آنها خیلی سخت است و نتیجه رای این دادگاه هم به ضرر اصلاحطلبان و هم به ضرر خود این افراد خواهد بود. حتی اخیرا هم برای آقای مهندس موسوی پیغام فرستادم که اعلام کند در صورتی که آزاد شود تا سالها فعالیت سیاسی انجام نخواهد داد، اما گویا وی نپذیرفت.