در پاسخ به پرسش «نوآوران»:

عارف: از روحانی عبور نخواهم کرد

من و خانواده ام از قبل از انقلاب با آقای روحانی آشنا هستیم و رفاقت داریم.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
عارف: از روحانی عبور نخواهم کرد
نوآوران -

آقای روحانی در مجالس روضه ای که قبل از انقلاب در منزل پدرم در یزد برگزار میشد سخنرانی میکرد،این بخشی از صحبتهای محمد رضا عارف است،تندروها علاقه دارند نشان دهند رابطه عارف و روحانی در چالش قرار ندارد تا بتوانند با ایجاد شکاف بین اصلاح طلبان و روحانی صید مناسبی از سال 96 داشته باشند اما عارف می گوید رابطه ما همیشه خوب بوده و قرار نیست جدایی اصلاح طلبان از روحانی شکل جدی به خود بگیرد

   وضعیت سفید

سعید حجاریان معتقد است روحانی جدا از اصلاح طلبان نیست و او به شکل جدی به بدنه اصلاح طلبان تعلق دارد،حالا رئیس فراکسیون امید هوشمندانه وارد میدان شده و می گوید قرار نیست از روحانی عبور کنیم ،محمد رضا عارف در این باره به «نوآوران» میگوید: از هر کسی که این موضوع را مطرح کرده است بپرسید تا خودش جواب دهد اما ما مسیری را که از سال 92 شروع کرده ایم با جدیت ادامه می‌‌‌دهیم و بنابراین در این مسیر نه تنها از روحانی بلکه از هیچ یک از علاقهمندان به انقلاب و کشور عبور نخواهیم کرد.عارف می داند دوره دوم ریاستجمهوری روحانی دورهای است که باید رئیسجمهور در کنار اصلاح طلبان و جریان اعتدال نتیجه تلاشهای چهار ساله خود را ببینند. عارف می دانداگر فراکسیون امید و در راس آن آقای عارف بخواهد، روحانی را تنها بگذارد این مساله تنها عبور از روحانی نیست، بلکه از دست دادن فرصتی بسیار بزرگ برای اصلاحطلبان است که پس از سالها برای فعالیت آنها فراهم شده است. اکنون روزنهای از امید بیشتر پیش روی اصلاحات پدید آمده است، گرچه بعید به نظر میرسد، عارف به فکر عبور از روحانی باشد. جریان اصلاحطلبی تلخیهای فراوانی طی سالهای اخیر تجربه کرده است، آن چنان که امروز آنها بیش از هر زمان دیگری دریافتهاند که تنها انسجام و اتحاد اصلاحطلبان آنها را پیروز میگرداند و همچنین آنها به این مهم پی بردهاند که برای رسیدن به یک نقطه مشترک و ایدهآل نباید اشتباه رقیب را تکرار کنند.

  دادستان با توهین کنندگان به رئیس جمهور برخورد کند

عارف حالا می داند باید تمام قد پشت حسن روجانی بایستد رئیس فراکسیون امید با تاکید بر اینکه باید در نظام جمهوری اسلامی حرمت همه افراد به خصوص رئیس جمهور رعایت شود گفت، طبق قانون وظیفه دادستان ورود و برخورد با این موضوع است. محمدرضا عارف  ادامه داد، در مورد توهین به رئیس جمهورمیگوید : ما از این موضوع گلایه داریم و از همه خواهش میکنیم که حرمت همه افراد رعایت شود، ما در یک کشور ارزشی و اسلامی هستیم و با توجه به وجود قوانین متقن اگر این توهین ها ادامه پیدا کند وظیفه دادستانی برخورد است. وی با تاکید بر اینکه اهانت به رئیس جمهور کار بدی است گفت: خواهش ما این است که اگر این موضوع حل نشود دادستانی براساس وظیفه اش ورود پیدا کند.

     در کار دولت کار شکنی می کنند

رئیس فراکسیون از روزهای سخت روحانی می گوید و اینکه اجازه نمی دهند روحانی کارش را به درستی انجام دهد عارف ادامه می دهد: همه باید به قانون عمل کنیم، حتی اگر آن قانون بر خلاف سلایق ما باشد اگر به قانون به خوبی عمل شود به نفع همه است، قطعا اگر همه پایبند اجرای قانون باشند این قبیل مسائل که هر روز در گوشه ای از کشور میبینیم کمرنگ و کمرنگتر شده و از آن عبور میکنیم.

    در فضای صمیمی حصر بشکند

رئیس فراکسیون امید در باره پیغام های شکستن حصر می گوید  بنده اطلاعی در این رابطه ندارم رفع حصر مطالبه مردم به خصوص نسل سوم و جوانان است و جزو وعده های انتخاباتی رئیس جمهور میباشد، امیدوارم این مسأله در فضای صمیمی خوبی حل شود تا انشاءالله  دیگر حصر نباشد. عارف همچنین در پاسخ به پرسش دیگری در مورد نتیجه جلسه فراکسیون امید با شورای عالی سیاست گذاری اصلاحطلبان گفت: فراکسیون امید بخشی از جریان اصلاحات و حامیان است . در همین راستا هیأت رئیسه فراکسیون جلسه ای به هیأت رئیسه شورای عالی سیاست گذاری برای هم اندیشی و هم فکری برگزار کرد چون شورای عالی می خواهد ساختارش را بازنگری کند که بر این اساس از فراکسیون خواسته شد اگر نظری در بازنگری و تجدید نظر در شرح وظایف دارد را مطرح کند.

     جلسات انتخابات ادامه دارد

عارف درباره جلسات  انتخاباتی اصلاح طلبان  نیز می گوید: ما در حال آسیب شناسی در مورد فعالیتها و برنامههای شورای سیاستگذاری هستیم، امیدواریم ظرف هفته آینده چگونگی حضورمان در انتخابات 96 مشخص شود.  رئیس فراکسیون امید همچنین درباره اینکه آیا به نظر شما برخی حرکات موازی با شورای سیاستگذاری انجام نمیشود گفت: این حرکات موازی نیست هر تشکلی باید فعالیت کند طبق تجربه انتخابات مجلس در سال 94 به محض تشکیل شورای عالی سیاستگذاری همه فعالیتها در چارچوب این شورا  قرار گرفت و انشاءالله  در انتخابات آینده نیز  همین مسیر باشد. عارف همچنین در پاسخ به سوال دیگری در خصوص طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش در فراکسیون امید گفت: عده ای طرح استیضاح مطرح کردند قرار است فراکسیون امید فردا جلسه ای با آقای فانی داشته باشد تا در جریان فعالیت هایشان قرار گیرد.  امروز نیز در فراکسیون نیز کمیته ای تشکیل شد تا محورهای صحبت با آقای فانی مشخص شود که امیدواریم به نتیجه خوبی برسیم چون فعلا موضع فراکسیون استیضاح نیست و همه باید با همکاری و تفاهم با دولت مشترک به نتیجه برسیم.