برخی نمایندگان مجلس خواستار شدند

وزیر آموزش و پرورش در آستانه استیضاح

حسین مقصودی، نماینده مردم سبزوار در مجلس ایران گفته است که شماری از نمایندگان مجلس خواهان استیضاح علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش هستند و اعضای هیئت رئیسه مجلس از این طرح "استقبال" کرده اند.

  1. ۱۱ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
استیضاح وزیر آموزش و پرورش را  خواهان شدند
نوآوران -

آقای مقصودی گفته است که این طرح در حال حاضر ۷۵ امضا دارد و احتمال داده است که در صورت نهایی شدن طرح استیضاح، آقای فانی موفق به حفظ سمت خود نشود.

 طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس فرستاده شده و احتمالا آقای فانی فردا (سه‌شنبه) برای ارائه توضیحات، به این کمیسیون خواهد رفت.

در صورتی که طرح استیضاح آقای فانی قطعی شود، این اولین استیضاح یک وزیر دولت حسن روحانی در مجلس دهم است که از اوایل خرداد ماه امسال (کمتر از سه ماه پیش) دوره قانونگذاری خود را آغاز کرده است.

کمال الدین شهریاری، نماینده تنگستان علت طرح استیضاح را "تحمیل هزینه های آموزشی به شهروندان و کاهش کیفیت آموزش در مدارس" توصیف کرده است.

آقای شهریاری گفته: "دولت موظف است به تمام مردم جامعه آموزش رایگان ارائه دهد اما هم‌اکنون اصل ۳۰ قانون اساسی که به آموزش و پرورش رایگان تأکید دارد به فراموشی سپرده شده است و خدمات آموزشی در اشکال مختلف به تناسب جیب افراد ارائه می‌شود."

علی اصغر فانی در تیرماه سال گذشته از سوی مجلس نهم استیضاح شده بود، اما موفق شد مجددا رأی اعتماد نمایندگان را کسب کند.