وزیر اطلاعات خبر داد:

هلاکت 4 عضو انتحاری داعش در ایران

وزیر اطلاعات اعلام کرد یکی از هسته‌های وارداتی گروهک تروریستی داعش به سرکردگی یکی از امرای منطقه ای این گروه در غرب کشور شناسایی و مورد ضربه قرار گرفت که در این عملیات چهار نفر از اعضای گروهک به هلاکت رسیدند.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
وزیرکشور
نوآوران -

سید محمود علوی وزیر اطلاعات با اعلام این خبر، گفت: با الطاف الهی و عنایات حضرت ولیعصر (عج) و به میمنت دهه مبارک کرامت و به برکت میلاد امام علی بن موسی الرضا (ع)، طی یک عملیات اطلاعاتی پیچیده، یکی از هسته های وارداتی گروهک تروریستی داعش به سرکردگی یکی از امرای منطقه ای، این گروه در غرب کشور شناسایی و قبل از هر گونه اقدامی با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) و هماهنگی نیروهای انتظامی و امنیتی متلاشی گردید.

وی در جمع خبرنگاران افزود: انجام عملیات‌های تروریستی در مراکز جمعیتی و مذهبی شهرهای عمقی کشور از اهداف تروریستی این گروه بوده است. این تیم مسلح تروریستی در یک برنامه ریزی گسترده درصدد انجام چندین عملیات در نقاط حساس کشور به صورت همزمان و ترکیبی بوده است. در این عملیات چهار تن از عناصر تروریست به هلاکت رسیدند و تعدادی از آن ها نیز دستگیر و مقادیری قابل توجهی مواد انفجاری، تجهیزات و کمربند انتحاری برای عملیات و نیز تعدادی سلاح و نارنجک به همراه امکانات ارتباطی کشف و ضبط گردید. علوی گفت: هوشمندی و همراهی مردم شهید پرور منطقه غرب کشور در ضربه به تیم مذکور نقش موثری داشت.

وزیر اطلاعات در پایان اشاره کرد: همدلی و هماهنگی بین دستگاه های امنیتی، نظامی و انتظامی بار دیگر موجب خنثی سازی اهداف شوم دشمنان قسم خورده نظام اسلامی گردید. همچنین معاون وزیر کشور یکی از عناصر به هلاکت رسیده در درگیری صبح دیروز در کرمانشاه را از افراد رده بالای جریان تکفیری در کشور عراق معرفی کرد. حسین ذوالفقاری با بیان اینکه اشراف اطلاعاتی و کنترل‌های چند لایه‌ی اطلاعاتی، انتظامی و امنیتی در کشور موجب شد تا تلاش‌های گروه‌های تکفیری برای ایجاد ناامنی ناکام بماند افزود: برای نمونه می‌توان به خنثی سازی عملیات تیم خرابکاری که اخیراً تصمیم داشتند در یکی از استان‌های غربی و مناطق مرکزی اقدامات ضد امنیتی داشته باشند اشاره کرد. وی اضافه کرد: نیروی اطلاعاتی، انتظامی و نظامی از غروب روز گذشته تا صبح امروز در 2 نقطه از استان کرمانشاه با این گروه تروریستی و تکفیری درگیر شدند و 4 نفر از آنها را به هلاکت رساندند و 6 نفر دیگر نیز دستگیر شدند. ذوالفقاری یکی از عناصر به هلاکت رسیده در درگیری صبح روز‌سه‌شنبه را از افراد از قبل شناسایی شده و رده بالای جریان تکفیری در کشور عراق عنوان کرد. معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور که در جمع خبرنگاران در گیلان سخن می‌گفت،‌ به حضور خود در همایش مشترک شورای‌های تأمین سراسر استان اشاره کرد و افزود: در این همایش سعی خواهد شد تمام نکات لازم و جامع امنیتی، انتظامی، نظامی و قضایی مطرح شود. وی در ادامه تشکیل شورای تأمین استان که به ریاست استاندار برگزار خواهد شد را از دیگر برنامه‌های سفر خود به استان عنوان کرد و افزود:در شورای تأمین استان به منظور کسب اطلاع از آخرین وضعیت امنیتی گیلان موضوعات مورد نظر بررسی خواهد شد و کمک‌های لازم نیز انجام می پذیرد. معاون امنیتی وانتظامی وزارت کشور، گیلان را از استان‌های بدون بار امنیتی در این سال‌ها عنوان کرد و افزود:براساس ارزیابی‌های وزارت کشور دغدغه‌ای از لحاظ امنیت در سطح کلان در گیلان نداشته‌ایم. ذوالفقاری با بیان اینکه براساس آمارها وضعیت استان از نظر کنترل جرایم،وضعیت خوبی است،افزود:جرایم خشن در استان خیلی خوبی کنترل شده است و نظم خوبی در استان وجود دارد. وی افزود:تلاش‌های استاندار و مجموعه شوراهای تأمین استان در حوزه کنترل ناامنی‌ها بسیار مثبت بوده است. معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور همچنین با اشاره به داشتن مرزهای آبی و زمینی گیلان افزود: تقویت امنیت حوزه مرزهای آبی از مناطق هزینه بر محسوب شده و نیازمند اعتبارات و بودجه‌های قابل توجهی است.