علی مطهری:

به هر نحوی می خواهند دولت را زمین بزنند

علی مطهری همچنان تنهاست کمتر نماینده‌ای از فهرست لیست امید در کنار او قرار دارد ،مطهری نماینده اصولگرا جور همه این لیست را می کشد و در ادبیاتش هیچ نشانه ای از در نظر گرفتن مصلحت ها وجود ندارد ،او حالا در زنجان باز هم خبر ساز است و می گوید رابطه با آمریکا تابو نیست و اگر ما با آمریکا رابطه داشتیم بسیاری از مشکلاتمان راحت‌تر حل می شد .

  1. ۱۱ ماه قبل
  2. ۰
به هر نحوی می خواهند دولت را زمین بزنند
نوآوران -

      اصلاحات به سختی انجام می شود

مطهری می گوید: امروز نیز اگر ما فسادهای مکرر و زیادی که در جامعه خودمان می‌بینیم، کم‌کم به این فکر فرو می‌رویم که شاید ساختار و سازمان جامعه ما با وجود شخصیت‌های صالح دچار اشکال باشد که این فسادها دائماً در حال تکرار است.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با ابراز «امروز با وجود رهبران و شخصیت‌های صالح اصلاحات به‌سختی در جامعه ما انجام می‌شود» اظهار داشت: شخصیت‌های ما در درون این ساختار هضم می‌شوند، اگر این موضوع اثبات شود ما باید در فکر اصلاح ساختار بوده و به‌فرض مثال قانون اساسی خودمان را اصلاح کنیم. 

مطهری با یادآوری این نکته که گاهی خلوص نیت‌ها و اخلاصها تبدیل به قدرت پرستی شده است، ابراز کرد: قدرت طلبی در ذات خود چیز بدی نیست ولی بستگی به این دارد که برای چه‌چیزی دنبال می‌شود و نشانه قدرت طلبی و قدرت پرستی این است که اگر شخصی صالح‌تر از خودش را برای مقامی دید کنار می‌رود ولی در قدرت پرستی شرایط این‌طور نیست، متأسفانه در کشور ما مقداری این خلوص نیت‌های سالهای آغازین انقلاب کم و قدرت‌پرستی رایج شده است. وی با اشاره به نگاه‌های جناحی در جامعه گفت: وقتی دولتی روی کار می‌آید جناح مقابل سعی دارد به هر نحو ممکن این دولت را بر زمین بزند و به‌عکس و کمتر افرادی داریم که ملی فکر کنند و به فکر برطرف کردن مشکلات کشور باشند. 

       برجام بستگی به رفتار ما دارد

وی با بیان اینکه دولت یازدهم در سیاست خارجی موفق بوده است، ابراز کرد: ما از انزوا خارج شدیم و ایران هراسی که سیاست رژیم صهیونیستی است، بسیار کاهش یافته اما در میان عربها هنوز ایران هراسی وجود دارد که باید برطرف شود. نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این موضوع «باید از فرصت‌های برجام استفاده کنیم»، گفت: استفاده از فرصت‌های برجام بستگی به رفتار و خواست ما دارد که چند درصد از فرصت‌های ایجاد شده بتوانیم بهره ببریم. نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد اقتصادی دولت اظهار داشت: دولت در این حوزه با توجه به شرایط توفیق نسبی داشته است. وی با بیان اینکه در این دولت قانونگرایی حاکم بوده است، افزود: در این دولت خیلی کم مغایر با قوانین رفتار می‌شود و از طرفی انضباط مالی، ثبات اقتصادی، عدم نوسان بازار و کنترل تورم در این دولت اتفاق افتاده است.

      رابطه با آمریکا تابو نیست

مطهری با اشاره به اینکه به نظر می‌رسد دولت در حوزه سیاست داخلی به توفیق چندانی دست نیافته که برخی از این موارد را می‌توان در مورد مسائلی چون قضیه کنسرت‌ها مشاهده کرد افزود: معتقدیم دولت باید در مقابل این تک‌روی‌ها بایستد، اسلام تکلیف موسیقی را مشخص کرده است، لذا اظهارنظر برخی در این مورد محلی از اعراب ندارد. نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: عدم برگزاری کنسرت‌ها در استانی به نام خراسان، به معنی حکومت فدرالی است و در دراز مدت برخی استان‌ها ادعای خودمختاری خواهند کرد از این رو دولت باید در مقابل آن بایستد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم استفاده بهینه از فرصت برجام به نفع کشور تاکید کرد و گفت: کشور در حد توان باید از برجام و حضور اوباما به عنوان رئیس جمهور امریکا بهره ببرد چرا که معلوم نیست این فرصت یکبار دیگر تکرار شود. مطهری با اشاره به تابو شدن موضوع رابطه با امریکا و تصور موجود مبنی بر از بین رفتن انقلاب در صورت برقراری رابطه با امریکا ادامه داد: می‌توان با پایبندی بر اصول و ارزش‌های انقلاب با آمریکا هم رابطه داشت کما اینکه اگر با امریکا رابطه داشتیم خیلی از مشکلات بانکی حل می‌شد. نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع رابطه با آمریکا نباید منجر به فراموش شدن آرمان‌های انقلاب شود، خاطرنشان کرد: رابطه با آمریکا تابو نیست و این امر یک فرضیه اشتباه است؛ چرا که انقلاب اسلامی زمانی به خطر می‌افتد که ما از آرمان‌های خود دست بکشیم.