دفاعیه سید حسن خمینی از رئیس جمهور در خطاب به هیات دولت:

روحانی نشان داده تحمل هزینه دادن را دارد

سید حسن خمینی این بار در قامت دفاع از روحانی قرار دارد. او می گوید به روحانی فشار زیادی را وارد می کنند و همراهان او نباید بگذارند روحانی در این میدان تنها بماند

  1. ۱۲ ماه قبل
  2. ۰
مرد میدان باشید؛ هزینه بدهید
نوآوران -

سید حسن خمینی با صراحت به کابینه روحانی می گوید مرد میدان باشند و هزینه بدهند،روز قبل تر هم روحانی باز به همراهانش می گوید «هیچ کس حق عقب نشینی ندارد»روحانی فرمانده میدانی بود که دیروز فریاد زد در این میدان تنها هستم عقب نشینی نکنید،اما باید دید چه میزان وزرای روحانی اهل ماندن در این میدان هستند و به چه میزان بر سر پیمان خود با روحانی و مردم قرار دارند. 

حالا زمان آن بود که یاران روحانی هم به میدان بیایند اولین آن‌هاشمی رفسنجانی بود که گفت «روحانی مظلوم است او مانند احمدی نژاد نیست که در سخنرانی اش اغتشاش کند!»محمد رضا خاتمی برادر رئیس دولت اصلاحات نیز گفته بود روحانی تنهاست ،حالا سید حسن بازمانده تبار خمینی‌ها هم به کمک روحانی آمده تا در این راه سخت همراه روحانی باشد.

حسن خمینی خطاب به اعضای کابینه دولت یازدهم می گوید حرکت رو به جلو حتما مخالفانی دارد، و این مخالفان بعضا از منطق در فضای انصاف خارج می‌شوند.

سید حسن خمینی، در جمع رئیس جمهور و اعضای هیات دولت، که برای تجدید میثاق در حرم مطهر امام خمینی (ره) حضور یافته بودند ادامه داد: ایام هفته دولت ایام مبارکی است که دوستان بتوانند زحمات و خدمات گسترده‌ خود را به مردم گزارش دهند.وی ضمن بیان خاطره‌ای از دوران فعالیت

 امام (ره) ادامه داد: طبق فرمایش امام (ره) تا فحش نخوریم کار پیش نمی‌رود.

یادگار امام همچنین تصریح کرد:‌ کار بزرگ حتما دشنام دارد و اگر در مقابل دشنام سر خم کنیم و کوتاه بیاییم قطعا قیمت بسیار کمی روی خود گذاشته‌ایم . حرکت رو به جلو حتما مخالفانی دارد و این مخالفان بعضا از منطق و فضای انصاف خارج می‌شوند و کسی که در مقابل دشنام آنها سر خم کند قیمت نازلی روی خود خواهد گذاشت.پس باید هزینه بدهیم و سر خم نکنیم. سید حسن خمینی ادامه داد: امام بیشترین دشنام را خورده تا حدی که لیوان فرزندش حاج مصطفی را آب می‌کشیدند بنابراین ایستادن بر اندیشه هزینه دارد. وی خطاب به اعضای هیات دولت تاکید کرد:‌مرد میدان باشید و هزینه دهید. البته الزاما کسی که ثبات رای دارد درست عمل نمی‌کند

وی خاطر نشان کرد:‌در حال حاضر هجمه‌ها به دولت سنگین است و بی انصافی‌هایی وجود دارداما عزم دولت باید ادامه داشته باشد و آقای روحانی نشان داده این هزینه را تحمل می‌کند و بر عهد خود با مردم پایبند است. ان‌شاء الله این مسیر را با قدرت ادامه دهند.

   روحانی :می خواهند امید مردم را  نا امید کنند 

حسن روحانی هم در این مراسم با مردم باز سخن می گوید ‌ تفسیری امام (ره) از قرآن و اسلام داشتندو شیوه‌ای از عقل خرد جمعی ارائه دادند که در آن تاکید شده بود که باید به صندوق آرای مردم تکیه داشت و امام (ره) به صراحت فرمودند« میزان رای ملت است.» روحانی تاکید کرد:‌امام خمینی (ره) همواره بزرگترین حامی دولت‌ها بودند و همه الزاماتی که یک دولت موفق و و کارآمد را در دنیا پیش می‌برد از لحاظ فکری و عملی رعایت می‌کردند.

وی ادامه داد:امام خمینی (ره) در کنار انقلاب و نظام اسلامی از کشور ، تمامیت ارضی، عزت و حاکمیت ملی مردم به خوبی دفاع کرد و توانست در شرایطی سخت در دفاع 8 ساله کاری کند که میلیمتری از خاک کشورمان در اشغال دشمنان باقی نماند و ملتی شجاع در کنار رهبری حرکت کرد. امروز نیز اراده ملت ادامه راه امام (ره) و تبعیت از خلف صالح او مقام معظم رهبری است.

روحانی همچنین تصریح کرد:‌دولت می‌خواهد اثبات کند راه امام (ره) راهی است که می‌تواند، ملت و مسائل جهان اسلام را در مسیر اهداف بلند به پیروزی برساند و ما امروز بعد از سه سال خوشحالیم که در محضر امام _(ره) اعلام کنیم مسیر اقتصادمان با وجود همه مشکلات در مسیر صحیح و درستی قرار گرفت و بعد از سالها تورم تک رقمی شده و به زیر 9 درصد رسیده است.

رئیس جمهور کشورمان در ادامه گفت: امیدوارم در همه حوزه‌ها بتوانیم به قول‌هایی که به ملت داده‌ایم برسیم و با تدبیر دولت و کارگزاران ملت، امید ایجاد کرده و این امید را تا دستیابی به اهدافمان ادامه دهیم.

وی خاطر نشان کرد:‌ آنها که به امید مردم لطمه می‌زنند به دشمنان این نظام امید می‌بخشند و من امیدوارم در سال پیش رو با همراهی مردم و با وحدت و انسجام و آرامش به آرمان‌های انقلابمان دست یافته و روح امام (ره) و شهدا را خوشحال کنیم.