وزیر اطلاعات خبر داد:

شناسایی 1500 ایرانی که قصد پیوستن به داعش داشتند

وزیر اطلاعات با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته برای عدم‌پیوستن به گروه‌های تروریستی گفت: بیش از ۱۵۰۰ جوانی ایرانی که قصد پیوستن به داعش را داشتند شناسایی کرده و از پیوستن آن‌ها به داعش جلوگیری کردیم.

  1. ۱۱ ماه قبل
  2. ۰
شناسایی 1500 ایرانی که قصد پیوستن به داعش داشتند
نوآوران -

حجت‌الاسلام سید‌محمود علوی در خطبه‌های نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد، اظهار داشت: وزارت اطلاعات هیچگاه تنها نبوده ‌و نهادهای مؤثر امنیت نظیرسپاه و بسیج و قوه قضاییه در راستای ایجاد امنیت همراه وزارت اطلاعات هستند.

وزیر اطلاعات با اشاره به همیاری و کمک ملت با وزارت اطلاعات افزود: مردم هر جا که حرکت مشکوکی را مشاهده کردند با 113 و ستاد خبر تماس گرفتند و موارد زیادی توطئه‌های ضد‌امنیتی برای سربازان گمنام امام زمان(عج) کشف و به مقابله با آنها پرداختند.

علوی بیان کرد: امروز وزارت اطلاعات به‌عنوان مادر جامعه اطلاعاتی که یک همدلی در مجموعه جامعه اطلاعاتی ایجاد شده گام برداشته و با عزمی راسخ و اراده پولادین در راستای صیانت از امنیت کشور فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به رسالت وزارت اطلاعات عنوان کرد: وزارت اطلاعات در راستای ایجاد امنیت و آرامش جامعه به فعالیت می‌پردازد، یکی از اساسی‌ترین وظایف حکومت برقراری امنیت برای جامعه اسلامی است.

وزیر اطلاعات با اشاره به حدیثی از امیرالمؤمنین(ع) تصریح کرد: امام علی(ع) فرمودند که خدایا می‌دانی برای این دنبال حکومت نیستیم که به‌وسیله حکومت به مال برسیم و جیب خود را پر کنیم بلکه تعلیمات دین و احکام اسلام در جامعه پیاده شود و بخش‌هایی که دچار فساد شده است اصلاح شود و بندگان مظلومت احساس امنیت کنند.

       مردم باید احساس امنیت بکنند

علوی با اشاره به حدیثی از رسول خدا بیان کرد: پیامبر (ص) فرمودند در یک سرزمین هنگامی‌که شهروندان احساس امنیت نکنند خیر و برکتی وجود نخواهد داشت و اگر می‌خواهید کشورتان به خیر و برکت برسد باید امنیت همراه با دل خوش ایجاد شود.

وی با بیان اینکه ایجاد امنیت مهم‌ترین وظیفه نظام اسلامی است، عنوان کرد: مردم باید احساس امنیت داشته باشند و فضا را امنیتی حس نکنند، وزارت اطلاعات بر اساس منویات اهل‌بیت(ع) و رهبر معظم انقلاب نقشه راه وزارت را تنظیم کرده و بر اساس معارف اسلامی کار خود را

دنبال می‌کند.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: مقام معظم رهبری تاکید کردند که باید جذب حداکثری و دفع حداقلی داشته باشیم و بر این اساس تلاش می‌کنیم مردم را به سوی نظام اسلامی جذب کنیم.

علوی، وحدت را مهم‌ترین نیاز جامعه دانست و عنوان کرد: وزارت اطلاعات برای انسجام ملی و براساس منویات رهبر معظم انقلاب کار خود را دنبال می‌کند و در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

وی تصریح کرد: اساس کار را بر وحدت و همدلی و برادری قرار دادیم، با داشتن دشمنان بی‌شماری که در دنیا وجود دارد اصلا روا نیست که خدای ناکرده در برابر هم قرار بگیریم و فرصت‌ها را برای مقابله هدر دهیم.