پارسایی به «نوآوران» خبر داد

جمع‌آوری امضا علیه مطهری، غرض‌ورزی جناحی است

سخنگوی فراکسیون امید با اشاره به برگزاری نشست دیروز این فراکسیون به‌منظور بررسی حواشی به‌وجود آمده درباره نامه علی مطهری درباره انتشار فایل صوتی آیت‌الله منتظری درباره حوادث سال ۶۷ گفت: اگر به‌دنبال مقاصد سیاسی نباشند، دلیلی برای جمع‌آوری امضا علیه مطهری نیست.

  1. ۱۰ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
جمع‌آوری امضا علیه مطهری، غرض‌ورزی جناحی است
نوآوران -

بهرام پارسایی در گفت‌وگو با «نوآوران»، با اشاره به برگزاری نشست فراکسیون امید که با محوریت بحث درباره اظهارات اخیر علی مطهری درباره حوادث سال ۶۷ تشکیل شد، گفت: در این نشست که با حضور آقای مطهری برگزار شد، درمورد این‌که آقای مطهری و خانواده محترم ایشان، از قربانیان تروریسم و اقدام‌های تروریستی منافقین است، صحبت‌هایی مطرح شد که البته بیان این مسائل جزء بدیهیات است.

   علل و اهداف نگارش نامه مطهری درباره فایل صوتی آیت‌الله منتظری

او اضافه کرد: آن‌چه مسلم است، شهید مطهری توسط یکی از شاخه‌های گروهک تروریستی منافقین به شهادت رسیده و آقای علی مطهری نیز همچون گذشته بر محکومیت این گروه تروریستی تاکید کردند و توضیح دادند که علت نگارش این نامه، جو منفی و نامطلوبی بود که به‌علت انتشار فایل صوتی صحبت‌های آیت‌الله منتظری درباره حوادث سال ۶۷ در حدود یک ماه اخیر و به‌ویژه در فضای مجازی ایجاد شده بود.

سخنگوی فراکسیون امید همچنین در تشریح اهداف نگارش این ازسوی علی مطهری، گفت: آنچنان که آقای مطهری در این نشست تأکید کردند، هدفشان این بوده که مسوولان در این باره توضیحات لازم را ارائه کنند تا دشمنان و خود منافقین از این فضا به‌نفع خود سوءاستفاده نکنند.

   منتقدان مطهری به‌جای دامن زدن به جوسازی‌های رسانه‌ای، مشکلشان را دوستانه حل کنند

این نماینده اصلاح‌طلب مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بهتر این بود که منتقدان امروز آقای مطهری، به‌جای دامن زدن به این فضای منفی رسانه‌ای، به‌صورت دوستانه دیدگاه‌شان را به آقای مطهری منتقل می‌کردند و اجازه نمی‌دادند که این انتقادها اینچنین رسانه‌ای شود تا منافقین و گروه‌های مطرود تروریستی و ضدانقلاب از این فضا سودجویی نکنند.

   مطهری بنابر قانون حق دارد درباره همه مسائل اظهارنظر کند

پارسایی همچنین در پاسخ به سوالی درباره تلاش گروهی از نمایندگان اصولگرا به‌منظور سلب صلاحیت علی مطهری از حضور در هیات رییسه مجلس، تصریح کرد: بنابر اصل ۸۴ قانون اساسی، همه نمایندگان در قبال تمامی ملت ایران مسوولیت دارند و حق دارند درباره تمامی مسائل داخلی و خارجی اظهارنظر کنند و کسی نمی‌تواند این حق قانونی را از نماینده‌ای بگیرد.

   امید مردم تشکیل مجلسی آرام و برپایه عقلانیت بود

سخنگوی فراکسیون امید در مجلس ادامه داد: امید و انتظار مردم این بود که مجلس دهم همان‌طور که در وعده‌ها و شعارهای انتخاباتی مورد تاکید قرار گرفته بود، مجلسی آرام برای حل مشکلات مردم و جامعه باشد و همچنان مردم چنین انتظاری از مجلس دهم دارند و دلیلی وجود ندارد که چنین حرکاتی در این مجلس علیه آقای مطهری انجام شود.

این عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نود اضافه کرد: هر یک از نمایندگانی که انتقادی از صحبت‌ها و عملکرد دیگر نمایندگان دارد، باید دوستانه مسأله را حل و فصل کند و نباید اجازه دهیم با دامن زدن به جو ناآرام در مجلس، یاس و ناامیدی را به جامعه انتقال دهیم.

   اگر به‌دنبال مقاصد سیاسی نباشند، دلیلی برای جمع‌آوری امضا علیه مطهری نیست

او با بیان این‌که حواشی به‌وجود آمده در باره این مسأله، به‌هیچ عنوان پیچیده و جدی نیست، گفت: درصورتی که قصد نداشته باشند، از این موضوع به‌نفع مقاصد سیاسی استفاده کنند، قطعاً مشکلی وجود نخواهد داشت و نیازی به تهیه نامه نیست، کما این‌که بنابر قانون اساسی، هر یک ازنمایندگان حق اظهارنظر درباره تمامی مسائل را دارد و امیدواریم دوستان اصولگرا خودشان این مسأله را مرتفع کنند که جو مجلس همچنان آرام باشد و عقلانیت بر مجلس حاکم باشد.

پارسایی با بیان این‌که جمع‌آوری امضا علیه آقای مطهری به نتیجه نخواهد رسید، گفت: درصورتی که مسأله اظهارنظر ایشان باشد که بنابر قانون اساسی هیچ ایرادی به آقای مطهری وارد نیست و اگر بخواهند به ایشان اتهام بزنند نیز باتوجه به این‌که آقای مطهری در یکی از اصیل‌ترین خانواده‌های انقلاب اسلامی پرورش یافته و از قربانیان اقدامات کورکورانه منافقین است، دلیل خاصی برای نامه‌نگاری و جمع‌آوری امضا وجود ندارد.

   نیازی به ورود فراکسیون امید به موضوع آقای مطهری نیست

سخنگوی فراکسیون امید تصریح کرد: درنهایت در این جلسه به این‌ نتیجه رسیدیم که باتوجه به این‌که آقای مطهری و خانواده محترم ایشان از مخالفان سرسخت منافقین است و باتوجه به بدیهی بودن این مسأله، نیاز به ورود فراکسیون به این بحث نیست.

   تشکیل کارگروه بررسی برنامه ششم توسعه در فراکسیون امید

او همچنین با اشاره به بحث درباره برنامه ششم توسعه در بخش دیگری از نشست فراکسیون امید، از تشکیل کارگروهی به منظور بررسی دقیق‌تر این برنامه خبر داد و گفت: تلاش ما این است که با کار کارشناسی در این کارگروه، کمک کنیم که برنامه ششم توسعه در راستای منافع ملی، خواست عموم مردم و رفع مشکلات اقتصادی کشور به تصویب برسد و بودجه کشور نیز بر‌اساس همین برنامه تهیه شود و دولت در سال آینده بدون برنامه نسبت به تهیه برنامه بودجه سالانه خود اقدام نکند.

   موافقت با پیشنهاد تحقیق و تفحص از شهرداری تهران

نماینده مردم شیراز در مجلس همچنین با اشاره به بحث درباره تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در حاشیه نشست دیروز فراکسیون امید، گفت: برخی از دوستان در رابطه با تحقیق و تفحص از شهرداری تهران طرح موضوع کردند و این پیشنهاد را مطرح کردند.

پارسایی در پایان تصریح کرد: به این اعتبار، پس از آن‌که طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران ازسوی تعدادی از نمایندگان پیشنهاد شد، مقرر شد که پیگیری‌های لازم در‌خصوص این مسأله انجام شود.