توسط دادگاه انقلاب صورت گرفت

احضار همزمان هفت فعال سیاسی اصلاح طلب

به گزارش منابع آگاه، همزمان با محمدرضا خاتمی که دیروز خبرگزاری ایلنا از احضار قضایی او خبر داده بود، آذر منصوری، علی شکوری‌راد، محمد نعیمی‌پور، محسن صفایی فراهانی، حمیدرضا جلایی‌پور و غلامحسین کاشفی نیز به دادگاه انقلاب احضار شده‌اند.

  1. ۱۰ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
احضار همزمان هفت فعال سیاسی اصلاح طلب
نوآوران -

این هفت نفر، که همگی در زمان فعالیت جبهه مشارکت  از اعضای شورای مرکزی این حزب بودند و بعدها حزب اتحاد ملت را راه اندازی کرده و یا درآن عضور شدند، باید برای دیدن کیفرخواست و اطلاع از پرونده ای که برای آنها تشکیل شده، فردا چهارشنبه ۱۷ شهریور در شعبه دوم بازپرسی دادسرای اوین حاضر شوند.

محمدرضا خاتمی، برادر رئیس جمهور اسبق ایران، دیروز از احضار خود و تعدادی دیگر از اعضای سابق این تشکل سیاسی به دادگاه خبر داد ولی اسامی بقیه احضار شدگان را ذکر نکرد.

وی دوشنبه ۱۵ شهریور به خبرگزاری ایلنا گفت که دقیقا نمی داند موضوع این احضار چیست و افزود: "پیش از این نیز پرونده‌هایی درباره من در جریان بوده، اما با توجه به اینکه بعضی از دوستان دیگر هم که قبلا در جبهه مشارکت ایران اسلامی فعالیت می‌کردند، احضار شده‌اند، احتمالا موضوع مربوط به فعالیت‌های این حزب باشد.".

دادگاه بعد از انتخابات جنجال‌برانگیز ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ جبهه مشارکت را به همراه سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی "منحل" و "غیرقانونی" اعلام کرد.