محمد رضا باهنر در نشست خبری مطرح کرد:

برای ریاست جمهوری به احمدی نژاد نیاز نداریم

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: از جهان اسلام توقع داشتیم گروه حقیقت‌یابی برای پیدا کردن ریشه‌های جنایت منا پیدا کنند چراکه ما هنوز عمدی بودن آن را منتفی نمی‌دانیم. محمدرضا باهنر در نشست خبری خود با اشاره به سالگرد حادثه منا به عنوان لکه ننگ و نشانه جنایت‌های آل‌سعود، گفت: آل سعود امروز به صورت رسمی دست در دست بدترین دشمن‌ اسلام یعنی رژیم نامشروع صهیونیستی گذاشته و مسوولیت جنگ‌های نیابتی استکبار را در منطقه به عهده گرفته است.

  1. ۱۰ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
برای ریاست جمهوری به احمدی نژاد نیاز نداریم
نوآوران -

   قرار نیست چون دیدگاهی را قبول نداریم، از مجامع بین‌المللی بیرون بیاییم

او در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص اینکه با توجه به مباحث FATF و حامیان دولت که حامی پیوستن به این پروتکل هستند و مصوبه‌هایی که در مجلس این را منع می‌کند، گفت: داستان مسأله پولشویی، مقوله‌ای است که ده ها سال هم مطرح بوده و در مجامع بین‌المللی هم گفته می‌شد ما به آن بپیوندیم. نایب رییس سابق مجلس تصریح کرد: در مجلس هفتم و نهم قرار شد این کار انجام شود، چون ما در هر صورت به عنوان یک کشور رسمی و مشروع در بسیاری مجامع بین‌المللی عضو هستیم. هر کدام اینها فرصت‌ها و تهدیدهایی دارد. از سوی دیگر ما هم یک قوت‌هایی داریم، یک ضعف‌هایی. مهم این است که دیپلماسی کشور آن‌چنان حاذق، قدرتمند و آنلاین باشد که بتواند از کوچکترین فرصت‌ها استفاده کند و تهدیدها را دفع کند.

     بهترین راه پیوستن به معاهده FATF است

او ادامه داد: کنوانسیون مبارزه با پولشویی هم از این فارغ نیست. ما برخی نهضت‌ها را آزادی‌بخش می‌دانیم ولی دنیا آن را تروریسم می‌داند یا بالعکس؛ در مورد رژیم صهیونیستی ما آن را غاصب می‌دانیم و دنیا آن را کشور می‌داند. اما با توجه به وضعیت به وجود آمده بهترین راه پیوستن به معاهده FATF است.

     به مصباح یزدی نیاز داریم

باهنر در پاسخ به سوال خبرنگار ی در خصوص عدم مشورت با مصباح‌یزدی در آینده گفت: ما در مورد همدلی و همراهی جبهه اصولگرایی یا جبهه انقلابیون و کسانی که به ارزش‌های انقلابی اعتقاد دارند، برای تقویت این جبهه نه تنها نیاز به رای مصباح یزدی داریم، بلکه به کوچکترین رای کشور هم نیاز داریم. نمی‌توانیم از سرمایه‌های اجتماعی‌مان اظهار بی‌نیازی کنیم. او ادامه داد: اما یک موقع ما شاکله سازمانی تعریف می‌کنیم. این شاکله طبقه‌بندی دارد. ما می‌گوییم مجموعه اصولگرایان حول محور جامعه روحانیت مبارز تهران می‌توانید جمع شود. ما برای همدلی به همه نیاز داریم، اما برای محوریت هرچه این محورها تعدادشان بیشتر باشد، وحدت سخت‌تر خواهد شد.

       به احمدی‌نژاد و دوستانش نیازمندیم

باهنر با بیان اینکه اگر کسی بگوید به احمدی‌نژاد و دوستانش نیاز نداریم، غلط است، متذکر شد: یک موقع ما می‌گوییم به احمدی‌نژاد برای نامزدی ریاست جمهوری نیاز نداریم، این درست است. اگر ما در مورد کاندیداها تعدد داشته باشیم که این اول بدبختی ماست. اینکه نهایتا ما روی چه کسی به تفاهم می‌رسیم، هنوز معلوم نیست. هنوز هم زود است که معلوم شود. دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری ابراز داشت: ممکن است یکی بگوید باهنر تو باید حتما مجموعه‌های متبوع خود را بیاوری با اصولگرایان. یک موقع می‌گویند خودت را برای کاندیداتوری آماده کنی. اما درمورد کاندیداتوری احمدی‌نژاد، الان ما نه دست رد به سینه کسی می‌زنیم نه رد می‌کنیم.اما اگر احمدی نژاد بیاید

 اول گرفتاری ماست.

       از روحانی حمایت مشروط می‌کنیم

او ادامه داد: در مورد چهره‌ها بررسی‌هایی می‌کنیم. بسیاری از عوامل تاثیرگذار است. موقعی گفتم ما ممکن است از روحانی حمایت کنیم، اما مشروط؛ الان هم می‌گویم ما با هر کسی این کار می‌کنیم یعنی مشروط حمایت می‌کنیم. یک آدم ممکن است بسیار خوب باشد اما احتمال رای‌آوری ندارد در نتیجه احتمال رای‌آوری مهم است. تعدادی از چهره‌های شناخته شده اصولگرایی که در دوره قبلی خود را آزموده‌اند بازسازی‌شان سخت است. در نتیجه باید در مقایسه با بقیه نامزدها افراد را مقایسه کنیم. برخی از مواضع ما شرط لازم است در نتیجه برخی افراد مواضعشان متفاوت است . ما صالح مقبول را ما به اصلح نامقبول ترجیح می‌دهیم.

       به دولت ایول می‌گوییم

باهنر خاطرنشان کرد: دولت تا پایان سال جاری باید کاری کند که عبور از رکود را حس کنیم. فعالان اقتصادی و شرکت‌های دانش‌بنیان این را احساس کنند و بفهمند که بوی رونق در فضا پیچیده اما هنوز این بو نپیچیده است. در بعضی موارد ممکن است وجود داشته باشد. ما میلیون‌ها دانشجوی بیکار داریم. آنها باید حس کنند تا سال آینده سر کار می‌روند. باید رونقی باشد و کارآفرینی شکل بگیرد. مهمترین چالش دولت عبور از رونق و اشتغال است. اگر کشوری اشتغال را به ۹۵% برساند، اشتغالش کامل شده است. درباره رکود هم دولت یازدهم زمانی که تحویل داده شد، رشد اقتصادی منهای پنج بود. دولت یازدهم این را به صفر رساند. برخی می‌گویند به سه و چهار رسیدیم اما اینکه پنج درصد منفی برطرف شده، درست است. عدد آن مشخص نیست. ما برای جبران رکودهای قبلی نیاز به رشد هفت هشت درصدی داریم. انتظار نداریم امسال به این عدد برسیم، اما این رایحه باید در کشور پخش شود و این پاشنه آشیل روحانی است. آن را به صفر رساندند و ما هم ایول می‌گوییم و تشکر می‌کنیم، اما بالاتر از آن را انتظار داریم.

       ملاقاتی با محصوران نداشتم

باهنر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با وجود اظهارات شما مبنی بر ارسال پیغام برای میرحسین موسوی ،دختر ایشان از قول وی دریافت چنین پیغامی را تکذیب کرده است، عنوان کرد: بعدها گفتم ما هیچ ملاقاتی در زمان حصر نداشتیم. هیچ ضرورتی هم احساس نمی‌کنیم. اگر هم ضرورتی باشد کسانی که تصمیم به حصر گرفته‌اند، اجازه نمی‌دهند.

او افزود: پیام‌ها و صحبت‌ها رسانه‌ای بوده است. ما ممکن است هزار پیام به اسرائیل و آمریکا بدهیم این به این معنی نیست که ما با آنها نشسته‌ایم و چایی خوردیم و پیامی دادیم. اگر قبل از دختر آقای موسوی از خودم می‌پرسیدید، تکذیب می‌کردم.

       احمدی نژاد از طریق فضای مجازی پیام می‌فرستد

باهنر همچنین در حاشیه نشست خبری، در پاسخ به سئوال خبرنگار «انتخاب» در مورد پیام هایی منتسب به احمدی نژاد خطاب به اصولگرایان که در فضای مجازی منتشر شده، گفت: پیغام ها همین فضاها است. ایشان پیغام‌هایش را از طریق فضای مجازی می دهد. اینطور نیست که اگر ایشان بخواهد پیامی به اصولگرایان بفرستد حتما باید فردی را ببیند تا این پیغام را منتقل کند. اگر احمدی نژاد تایید صلاحیت شود، حمایت از او را بررسی می کنیم اما گر نشود، اصلا حمایت معنا ندارد.