کارت دعوت توکلی برای اصلاح طلبان

روحانی با متخلفان برخورد کند پیروز انتخابات است

اگر آقای روحانی در موضوع مبارزه با فساد که مهم‌ترین مسأله نظام است در فرصت باقی مانده از دولت یازدهم اهتمام ورزند افتخار می‌کنم که ایشان برای دور بعد نیز رئیس جمهور شوند حتی اگر ضعف‌های دیگری داشته باشند.

  1. ۱۱ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
روحانی با متخلفان برخورد کند پیروز انتخابات است
نوآوران -

احمد توکلی گفت: اگر آقای روحانی در برخورد با موضوع فیش‌های حقوقی نامتعارف در فرصت باقی مانده برخورد قاطع داشته باشد دور بعد رئیس جمهور خواهد شد و این پیروزی حقشان است. این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در نشست خبری رئیس سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت که با موضوع بررسی پرونده واگذاری املاک به مدیران شهرداری تهران در دفتر این سازمان برگزار شد تاکید کرد: اگر آقای روحانی در موضوع مبارزه با فساد که مهم ترین مسأله نظام است در فرصت باقی مانده از دولت یازدهم اهتمام ورزند افتخار می‌کنم که ایشان برای دور بعد نیز رئیس جمهور شوند حتی اگر ضعف‌های دیگری داشته باشند.

 رئیس سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت در پاسخ به این سوال که انتظار شما از نحوه برخورد دولت با متخلفان فیش‌های حقوقی نجومی چیست؟ گفت: بنابر استدلال حقوقی که داشتم تمام دریافتی‌ها، غیر قانونی و بدتر از آن غیر منصفانه بوده است و دولت و شخص آقای روحانی پس از دیدار با مقام معظم رهبری و تاکیدشان بر پیگیری موضوع حقوق‌های نامتعارف باید از این فرصت گران قیمت استفاده کرده، با همراهی و حمایت مردم اقدامات لازم را انجام دهند و آنها که متخلف بوده‌اند را تحویل قانون داده و تمام پول‌ها را پس بگیرند.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود تعداد متخلفان در موضوع حقوق های نامتعارف کم بوده است، ارزیابی شما در این رابطه چیست؟ توضیح داد: به نظرم تعداد متخلفان کم نیستند چون وقتی بزرگان سازمانی تخلف کنند در موارد دیگر کارکنان اغماض خواهند کرد و این مساله ادامه پیدا می‌کند؛ بنابراین ماهیت رفتار حاکمان بسیار مهم‌تر از نتیجه رفتار حاکمان است.

احمد توکلی به وظیفه ذاتی سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت در شفاف سازی اتفاقاتی که زمینه‌های نقض قانون در آن‌ها وجود دارد اشاره کرد و گفت: در موضوع واگذاری املاک به مدیران شهرداری تهران ورود پیدا کردیم چرا که شهرداری تهران و شورای شهر با تسامح، دولت و مجالس محلی حساب می‌شوند. پس اگر این دو نهاد در موضوعی متهم شوند حق مردم است که برایشان شفاف سازی کنیم و تاخیر در تصمیم گیری در مورد این پدیده غیر قابل قبول، موجب کاهش قدرت خدمت رسانی این دو نهاد خواهد شد و طبیعی است که مردم از سازمان دیده بان شفافیت انتظار بررسی و اعلام نتایج در این زمینه را دارد.

 این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در موضوع واگذاری املاک به مدیران شهرداری تهران با آقای قالیباف صحبت‌هایی داشتم و ایشان از من خواستند به عنوان نماینده افکار عمومی موضوع را بررسی کنم، گفت: آقای قالیباف اعلام آمادگی کردند که اطلاعات و مدارک لازم را در اختیار سازمان دیده بان شفافیت و عدالت قرار دهند. رئیس سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت گفت: در موضوع پرونده املاک شهرداری به بررسی نحوه واگذاری‌ها، مقدار تخفیف‌ها و مبنایشان، فرق آن با قیمت واقعی و چگونگی مشروعیت، قانونی بودن و منصفانه بودن واگذاری‌ها خواهیم پرداخت. گروه کارشناسی برای جمع آوری اطلاعات تشکیل می‌شود که بعد از ارائه گزارش کار آن تعدادی از حقوقدانان، اقتصاددانان، حسابرسان و متخصصان ساختمان و زمین و نمایندگان به بررسی این موضوع خواهند پرداخت و امید است این کار بیشتر از 2 ماه به طول می نجامید.