امام جمعه موقت تهران

جای تصمیم‌گیری درباره FATF شورای امنیت ملی است اما نمازجمعه جای روشنگری است

حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد خاتمی خطیب این هفته نماز جمعه تهران، با اشاره به فرا رسیدن عید غدیر اظهار داشت: این روز تجلی بیعت با امامت است و ولایت‌فقیه ما قطره‌ای از دریای ناپیدا کرانه امامت است. وی افزود: هفته دفاع مقدس نیز هفته‌ای بسیار به یادماندنی برای ملت و سند افتخار ابدی برای این مردم است. دفاع مقدس امتحان سختی بود که مردم درست از عهده آن برآمدند. 8 سال دفاع مقدس تمام شد، اما فرهنگ جهاد تمام‌شدنی نیست و این فرهنگ است که 37 سال دشمنان را پشت مرزها نگه داشته و خواهد داشت.

  1. ۱۱ ماه قبل
  2. ۰
جای تصمیم‌گیری درباره FATF شورای امنیت ملی است اما نمازجمعه جای روشنگری است
نوآوران -

خاتمی در خصوص بحث FATF اظهار داشت: در این رابطه گفتنی‌های زیادی گفته شده و درست است که جای تصمیم در این عرصه شورای امنیت ملی است، نه نماز جمعه، اما نماز جمعه جای روشنگری که هست.

خطیب نماز جمعه تهران تأکید کرد: می‌گویند اگر آن طرف دنیای اسلام اتفاقی افتاد شما تحلیل کنید، اما به حادثه‌ای به این مهمی وارد نشوید. این روند پیش برود، به زودی می‌گویند امامان جمعه وارد تحلیل سیاسی هم نشوند، در حالی که در نماز جمعه باید به این مسائل ورود داشت.

خاتمی افزود: با توجه به این مطلب باید بگوییم درست است که تصمیم‌گیرنده این موضوع شورای امنیت است، ولی قبل از اینکه به مرحله نهایی برسد، آقایان اجازه نقد و بررسی عالمانه را بدهند، زیرا این موضوع به مسئولان هم کمک می‌کند.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: از طرفی باید از سیاسی کردن مسئله پرهیز کرد، متأسفانه هر مسئله‌ای که در کشور اتفاق می‌افتد، رنگ سیاسی می‌گیرد، در حالی که این موضوع فوق مسائل سیاسی است و ورود جنجالی به این مسئله، کار را خراب می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه حکم نهایی در این عرصه با شورای امنیت ملی است، گفت: شورای امنیت ملی باید به دو نکته اساسی توجه کند، ابتدا اینکه اگر دیدند این قرارداد به استقلال کشور ضربه می‌زند، قاطعانه آن را رد کنند و دیگر اینکه ببینند با دشمنانی طرف هستند که بدعهدی جزو ذاتشان است و دیدیم که در برجام چه کردند.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به عملکرد دولت عربستان، گفت: در این خصوص گویاترین و جامع‌ترین حرف‌ها فرمایشات مقام معظم رهبری بود.

وی افزود: وقتی سعودی‌ها در تریبون‌هایشان بدترین اهانت‌ها را به ملت بزرگ ایران و احیا‌گران اسلام ناب محمدی دارند، سزاوارترین جایی که باید پاسخی به اراجیف آنها داده شود، خطبه نماز جمعه تهران است.