آیت‌الله موسوی تبریزی خبر داد:

حضور تمام قد اصلاح‌طلبان در انتخابات آتی

آیت‌الله حسین موسوی تبریزی در مورد آخرین وضعیت شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان عنوان کرد: هنوز تکلیف خاصی برای شورای‌عالی مشخص نشده است.

  1. ۱۰ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
آیت‌الله موسوی تبریزی
نوآوران -

 آنچه معلوم است این است که دوستان اصلاح‌طلب مصمم هستند و اراده جدی دارند که به صورت تمام‌قد در رابطه با انتخابات شوراها و ریاست جمهوری حضور فعال داشته باشند. او با بیان اینکه هنوز جلسه برنامه‌ریزی شورای عالی سیاست‌گذاری برای کارهای انتخاباتی آغاز نشده، گفت: البته در مورد اینکه ترکیب جدید شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان به چه شکل باشد، مباحثی مطرح شده است. دبیر مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم در پاسخ به اینکه آیا در مورد حمایت از روحانی همه اصلاح‌طلبان به اجماع رسیده‌اند، عنوان کرد: الان غیر از آقای روحانی گزینه دیگری برای حمایت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ نداریم. اما هنوز در این مورد هم در میان اصلاح‌طلبان بحثی نشده است و فعلا وارد مصادیق انتخاباتی نشدیم. دبیر مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم در پاسخ به این سوال که آیا در ادامه در مورد مسائل انتخاباتی دیدارهایی را با خاتمی، آیت‌الله‌هاشمی و حسن روحانی خواهید داشت، یادآور شد: قطعا برای مشاوره و جمع‌بندی‌ها جلسه و دیدارهایی با آقای خاتمی،‌هاشمی و روحانی خواهیم داشت.

دادستان کل انقلاب (کشور) در سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید روحانی در دوره دوم ریاست جمهوری خود بتواند وعده رفع حصر را عملی کند، عنوان کرد: معتقدم روحانی و هر فردی که قولی را می دهد اگر احساس تعهد داشته باشد، دلش می‌خواهد به این وعده عمل کند. لااقل به خاطر خودش که بین مردم به عنوان فردی متعهد شناخته شود، تمایل دارد وعده‌های خود را محقق کند. ولی در واقع این مطالبات باید در چارچوب قوانین عادی و اساسی ما انجام گیرد. آیت‌الله حسین موسوی تبریزی تاکید کرد: البته قطعا روحانی هم می‌خواهد که مساله حصر حل شود و به‌گونه‌ای هم حل شود که به نفع نظام باشد. معتقدم حل موضوع حصر به نفع کشور است. قطعا آقای موسوی و کروبی هم دلسوز نظام هستند و هر کجا احساس کنند مخالفان در پی سوءاستفاده هستند، جلوی بروز مشکلات بعدی را می‌گیرند. دبیر مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم گفت: طبق قانون اساسی کشورمان این افراد هم حق فعالیت دارند و می‌توانند ایده‌های خود را در کشور مطرح کنند. اگر اجماعی بین مسوولان کشور برای حل مساله حصر صورت گیرد، به نفع نظام و کشور و همه مردم ما خواهد بود و آرامش نسبی در کشور ایجاد خواهد شد.

نوشتارهای مرتبط

تازه های سیاست داخلی