در اجتماع پرشور مردم استان مرکزی:

روحانی: پیروزی برجام تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی است

رئیس جمهوری گفت: پیروزی برجام تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، مقاومت 10- تا 12 ساله ملت ایران و سیاست نظام جمهوری اسلامی است.

  1. ۹ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
حسن روحانی
نوآوران -

به گزارش نوآوران، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در سی و دومین سفر استانی خود به استان مرکزی در ورزشگاه شهدای پنجم مرداد اراک افزود: برجام پیروزی و نتیجه مقاومت 10 - 12 ساله ملت ایران در برابر تحریم های ظالمانه است.

وی با بیان اینکه باید از فضای بعد از برجام همه استفاده کنند، اظهار کرد: سفرهای خارجی بعد از برجام برای رونق اقتصادی کشور است، برای آن است که در آسیا، اروپا، آمریکای لاتین و سراسر جهان بتوان رونق تجاری، سرمایه گذاری خارجی در ایران ایجاد شود.

رئیس جمهوری ادامه داد: چرا باید کشورهای هم سن ایران در منطقه صادراتشان در سال بیش از 200 میلیارد دلار باشد و صادرات کشور 50 میلیارد دلار باشد؟

حجت الاسلام و المسلمین روحانی عنوان کرد: ایران با عظمت، ملت با استعداد و ایران امن، همه سرمایه است، آیا ما باید برای گندم، ذرت، برنج و شکر به دیگران نیازمند باشیم؟ ایا نباید از فناوری های نوین در بخش صنعتی و کشاورزی استفاده کرد.

وی عنوان کرد: در بخش صنعت و معدن بعد از برجام یک میلیارد و 600 میلیون سرمایه خارجی وارد کشور شده است، قراردادها منعقد شده، طرح های اقتصادی نسبت به زمان مشابه 2 برابر شده است.

رئیس جمهوری اضافه کرد: در دولت تدبیر و امید از زمان شروع فعالیت تاکنون، سه میلیارد و 890 میلیون دلار سرمایه گذاری برای 133 طرح در کشور جذب شده که از این تعداد 58 طرح تکمیل و بهره برداری شده است و 75 طرح در حال تکمیل برای بهره برداری است.