نهاوندیان:

درجه خلوص آب سنگین اراک از 75.99 به 95.99 درصد ارتقاء یافت

رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به پیشرفت ها در تولید و کیفیت آب سنگین خنداب به ویژه پس از توافق هسته ای و اجرای برجام گفت:با تایید بین المللی، کیفیت درجه خلوص از 99/75 به 99/95 درصد و رتبه جمهوری اسلامی ایران به ردیف دوم جهان ارتقاء یافته است.

  1. ۹ ماه قبل
  2. ۰
نهاوندیان
نوآوران -

به گزارش نوآوران، محمد نهاوندیان روز دوشنبه در بازدید از مجتمع آب سنگین قطران خنداب و در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه این مساله دستاورد بزرگ علمی و فن آوری است،افزود: حضور در بازار جهانی و عرضه و تقاضای محصولات هسته ای، ایران را به عنوان بازیگر غیرقابل انکار این محصول در سطح جهان معرفی کرده است.

رئیس دفتر رئیس جمهوری ادامه داد: دهها تن از این محصول به بازار بین المللی، از جمله آمریکا و روسیه صادر شده و در آینده نیز برخی کشورهای اروپایی به مشتریان اضافه خواهند شد.

نهاوندیان تاکید کرد: این به معنای پیروزی قطعی ایران برای حضور در اقتصاد جهانی در حوزه هسته ای است.

وی با یادآوری پیشرفت های قابل توجه در طراحی و توسعه رآکتور خنداب اراک ادامه داد: طراحی اولیه متخصصان ایرانی مورد تایید بین المللی قرار گرفته و سرعت پیشرفت ها بیش از پیش بینی ها بوده که این مهم، تحقق وعده رییس جمهوری با مردم است که هم سانتریفیوژها و هم چرخ اقتصاد باید بچرخند.

نهاوندیان با تاکید بر اراده برای برداشتن گام های بلندتر و مستحکم تر در صنعت هسته ای توضیح داد:این فعالیت ها، بین المللی و صلح آمیز است با کنار رفتن تحریم ها اقتصاد کشور نیز حرکت روبه جلو خواهد داشت.

رئیس دفتر رئیس جمهوری تصریح کرد: افزایش صادرات، کاهش اتکا به نفت و پیشبرد بخش های اقتصادی با فن آوری های نوین پیام روشنی برای صنعت هسته ای و اقتصاد ایران می دهد.

محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهوری صبح روز دوشنبه با حضور در مجتمع آب سنگین قطران خنداب ، از بخش های مختلف این تاسیسات هسته ای بازدید کرد و در جریان روند فعالیت ان قرار گرفت.

سی و دومین سفر استانی دولت در روزهای دوم و سوم آبان ماه به استان مرکزی انجام شد.

دیدار با مردم اراک، بازدید از خطوط تولید واگن پارس، حضور در نشست نخبگان ایثارگران و علما، نشست توسعه و سرمایه گذاری و افتتاح طرح های عمرانی و اقتصادی استان مرکزی به صورت ویدئوکنفرانس از جمله برنامه های روز نخست این سفر با حضور رئییس جمهوری بود.

در دومین روز سفر نیز هیات دولت به استان مرکزی نیز دیدار رئیس جمهوری با مردم خمین، بازدید اعضای هیات دولت از بیت تاریخی امام راحل، حضور در نشست شورای اداری و نشست با اصحاب رسانه در شهرستان خمین انجام شد.

خنداب از شهرستان های 12گانه استان مرکزی است که در سال 86 با مصوبه سیاسی و دفاعی هیات دولت به شهرستان ارتقاء یافته است .

این شهرستان علاوه بر استقرار تاسیسات آب سنگین قطران ، یکی از قطب های تولید محصولات کشاورزی به ویژه تولیدات باغی است.