حرف اول - ابوالقاسم رئوفیان

وقتی پای منفعت ملی در میان است باید از تعصبات حزبی دوری کرد

دبیرکل حزب ایران زمین

  1. ۹ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
رئوفیان
نوآوران -

انتخابات بهار احزاب است و به همین دلیل  تمام احزاب و جریان‌های سیاسی کشور تمام تلاش خود را برای کسب بهترین نتیجه در آن

به کار می گیرند. درست است که هنوز احزاب نتوانسته‌ اند براساس قانون اساسی در جایگاه خود در کشور فعالیت کنند، اما قطعا احزاب شناسنامه دار می‌توانند انتخابات را در مسیر اصلی هدایت کرده و سرنوشت جامعه را با انتخاب اصلح به خوبی رقم بزنند. احزاب برای این که بتوانند در جامعه جایگاه واقعی خود را بیایند باید در انتخابات تاثیر گذار و جدی حضور یابند.

در همین زمینه حزب ایران زمین فعالیت انتخاباتی خود را آغاز کرده و کار گروه‌ های این حزب در زمینه انتخابات مشخص شده‌اند. حزب ایران زمین با تشکیل کار گروهی در ارتباط با موضوعات تخصصی با افراد صاحب نظر در آن موضوع به تبادل نظر و رایزنی می‌ پردازد.

این حزب در راستای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده شاخص‌های و معیار‌های نامزد‌ها را شناسایی کرده و بنا دارد دیداری با نامزد‌های احتمالی انتخابات داشته باشد.

حزب ایران زمین برای دیدار با دیگر کاندیداهای انتخاباتی محدودیتی ندارد، چرا که اعتقاد اصلی بر این مهم است که وقتی پای منفعت ملی در میان است باید از تعصبات حزبی بی مورد دوری کرد.

 راهبرد وحدت و انسجام بین حزبی در جبهه بزرگ اصولگرایی با هدف رسیدن به نتیجه مورد نظر در انتخابات ریاست جمهوری است و حزب ایران زمین از تمام جناح ها و احزابی که با شاخص های ذکر شده به فعالیت می پردازند، دعوت به همکاری می کند.

 امید می رود اصولگرایان در این دور از انتخابات به وحدت برسند و از اتفاقاتی که در انتخابات مجلس شورای اسلامی رخ داد، درس گرفته باشند. ریاست جمهوری به عنوان یک پروژه ملی نیازمند آن است که کاندیداها از سوی همه  جریانات اصولگرا در سراسر کشور حمایت شوند.

وحدت و استراتژی انسجام فراگیر با توجه به ساز و کار جدید و ابزاری که به سمت وحدت شکلی هدایت کند لازمه این است که از ابتدا اصولگرایان به یک گزینه دست پیدا کنند تا تجربه سال 92 تکرار نشود تا با خرد شدن آرا از راهیابی به پیروزی بازنماند . لذا در این صورت قطعا رویکرد سال 92 را شاهد نخواهیم بود و این جریان سیاسی با یک وحدت رفتاری عمل خواهند کرد که این ساز و کار جدیدی را می طلبد.