تحرکات انتخاباتی یاران احمدی نژاد در گفت وگو «نوآوران» با کارشناسان بررسی شد

تکاپوهای یاران غار غایب انتخابات

احمدی نژاد نیست، اما نزدیکانش در پی جبران عدم حضور او در انتخابات سال اینده هستند و بر همین اساس است که سید محمد حسینی در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به برنامه‌های جبهه یکتا گفت: در حال حاضر فعالیت‌های جبهه یکتا بر محور انتخابات سال ۹۶ ساماندهی و اولویت ‌بندی شده است و جلسات منظم هیات موسس و نیز کمیته‌ها برای تدوین برنامه‌های پیشنهادی دولت دوازدهم تشکیل می‌شود.

  1. ۸ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
یکتا
نوآوران -

او با بیان اینکه اعضای جبهه یکتا به دلیل سابقه چندین ساله در کار اجرایی و مدیریتی به چالش‌ها وتهدیدها و همچنین ظرفیت‌ها و فرصت‌ها واقف هستند، افزود: این اشخاص با در نظر داشتن تجاربی که در دوره‌های مختلف ریاست جمهوری به دست آورده‌اند، درپی آن هستند که با بررسی گزینه‌های مختلف جبهه یکتا و دیگر شخصیت‌های ارزشی و ولایتمدار که در مظان کاندیداتوری هستند و یا گزینه‌های دیگر طیف‌ها و احزاب ولایی، با همفکری تشکل‌ها و عناصر حسینی با بیان اینکه اعضای جبهه یکتا بر این اعتقادند که ادامه مدیریت فعلی، پاسخگوی نیازها و مطالبات به حق مردم نیست، گفت: بر این اساس بر خود فرض و لازم می‌دانند که در برهه حساس کنونی ایفای نقش کنند و نه تنها یک عنصر شایسته و حتی الامکان جامع‌الاطراف را معرفی کنند، بلکه با یک تیم همدل، متخصص، کارآمد و مجرب برای رهایی کشور از نابسامانی‌های موجود به رسالت تاریخی خود عمل کنند.

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی بیان کرد: با اطلاعی که از دیگر جمع‌ها و عناصر متدین و ولایی داریم، فکر می‌کنیم با طرح چند چهره انقلابی و ارزیابی میزان اقبال مردم، بهتر می‌توان به گزینه نهایی دست یافت و از تفرقه‌ای که در سال ۹۲ رخ داد، پیشگیری کرد.

وزیرپیشین فرهنگ و ارشاداسلامی با  بیان اینکه مسلماً وفاق و همگرایی نیروهای مومن و اصولگرا در این مقطع ضروری و نتیجه بخش است، گفت:  برای دستیابی به نتیجه کاملاً امیدوار هستیم و معتقدیم دولت یازدهم در عمل به وعده‌ها و برنامه‌ها توفیقی نداشته و تنها دستاوردش برجام است که آن هم با تحولات جهانی و به خصوص انتخاب ترامپ در معرض تزلزل و بی‌ثباتی است و با فرض ادامه وضع فعلی هم عایدی چندانی برای کشور نخواهد داشت.

چنین اظهاراتی در شرایطی ست که اصولگرایان در پرتو تلاش برای رسیدن به وحدتی که سالهاست محقق نشده، بر آن صحه می گذارند، اما آن طور که کارشناسان سیاسی ارزیابی می کنند؛ چنین اظهاراتی چون رنگ و بوی سال های دشوار برای ملت و کشور را دارا است، صرفا در مقام حرف باقی می ماند و این بینش و آگاهی مردم است که اجازه تکرار و آزمایش دوباره آن را نمی دهد.

      تکرار آن چه یک بار آزمایش شده، خطاست

مسعود رضایی، نماینده مردم فارس در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با «نوآوران» و با اشاره به تحرکات انتخاباتی طیف های متفاوت و متعدد اصولگرایان به منظور آمادگی برای اردیبهشت 96 از جمله فعالیت های جبهه یکتا و یاران و نزدیکان محمود احمدی نژاد، گفت: در وهله اول آن چه اهمیت دارد مفهوم دموکراسی است که در آن آزادی اندیشه و آزادی بیان این مجوز را صادر می کند تا هر فردی در حرکت های سیاسی نقش آفرینی کند.

وی همچنین افزود: ممانعت از نقش آفرینی سیاسی و اجتماعی افراد در قالب طیف ها و احزاب های سیاسی خلاف حرکت دموکراسی خواهانه کشور است، اما آن چه باید مورد تاکید قرار گیرد، این است که باید دید که چه حرف هایی از سمت چه کسانی مطرح می شود و با در نظر گرفتن سابقه گویندگان،  آن حرف باید در جامعه انعکاس پیدا کند.

این نماینده مجلس در ادامه گفت: وقتی سابقه عملکرد افراد برای مردم روشن و واضح است دیگر احساس نگرانی از تبلیغات مجدد آن ها برای انتخابات وجود ندارد، چرا که در چنین شرایطی پرسشی که مطرح می شود این است که آیا مردم جامعه بار دیگر به دنبال حرکت های آزمایش شده ای هستند که بدبختی و فلاکت بسیاری را به همراه داشت؟!

رضایی با تاکید بر حق مردم به منظور تعیین سرنوشت خود، افزود: این مردم هستند که امروز به انواع و اقسام آگاهی ها دست یافته اند و خودشان حضور و فعالیت جریان های متفاوت را تجربه کرده اند، بنابراین مردم امروز با چنین بصیرت و دانشی به سمت جریان هایی که یک بار آزمایش خود را پس داده اند باز نخواهند گشت.

وی همچنین خطاب به عقلا و اندیشمندان جامعه و با تاکید بر قدرت و پتانسیل درونی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: این نخبگان جامعه هستند که باید شرایط امروز کشور با روزهای پیشین را مقایسه کنند و از این طریق دریابند که اگر مملکت دارای ثروت خدادادی نبود به دلیل ضربات سهمگینی که به واسطه مدیریت غلط خصوصا در 8 سال دولت گذشته به آن وارد شد، امروز دارای وضعیت بهبود یافته کنونی نبود.

نماینده مردم فارس در مجلس افزود: مردم و نسل جوان امروز به واسطه علم، اندیشه و تکنولوژی های برتر راه خود را پیدا کرده اند و به همین دلیل است که رفتارهای انتخاباتی و تبلیغاتی از سوی کسانی که عملکرد آن ها یک بار به آزمون و خطا گذشاته شده است، به نتیجه روشنی ختم نخواهد شد.

      یاران احمدی نژاد به هوای ترامپ آمده اند

حجت الاسلام حسین انصاری راد، نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی و فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اخبار متعددی که از تحرکات انتخاباتی طیف های متعدد جریان اصولگرایی خصوصا حامیان رئیس جمهوری سابق کشورمان صورت می گیرد، گفت: در ادوار قبلی شخصی همانند محمود احمدی نژاد به واسطه شعار ها و تبلیغات پوپولیستی و از طریق ابزارهایی همانند وعده پول و یارانه به مردم بر سر کار آمد .

وی ادامه داد: شخصیت هایی همانند او، اطرافیان و حامیانش به جز وعده هایی از جنس یارانه چیزی برای عرض اندام ندارند و همانطور که برای افراد جامعه روشن و واضح است نتیجه چنین وعده هایی بار سنگینی است که بر دوش مردم و دولت بعدی سنگینی کرده و خواهد کرد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان این که دولت یازدهم در حال آواربرداری و بازسازی تخریب های دولت گذشته است، ادامه داد: دست گذاشتن بر و بهره برداری از ابزارها و وعده هایی که برای عده ای از مردم جاذبه دارد، روشی است که نتیجه آن یک بار برای مردم و جامعه آزمایش شده است.

انصاری راد همچنین افزود: این بار به چنین افرادی که یک بار آزمایش خود را پس داده اند اجازه نقش آفرینی مخرب داده نمی شود، چرا که پرونده سیاه و تاریک چنین فعالیت هایی برای مردم هنوز که هنوز است، باز و گشوده است.

وی با بیان این که فعالیت های انتخاباتی و تبلیغاتی کسانی که قرار است ادامه دهنده راه دولت گذشته باشند، جز خسارت برای خود آن ها و البته برای مردم چیزی ندارد و اگر افراد نام برده خیالی همچون ترامپ را در سر دارند، باید بدانند که این جا آمریکا نیست و پرونده سیاه و تاریک عملکرد 8 ساله آن ها هنوز در برابر چشمان جامعه باز است.

      رایزنی اصولگرایان با تمامی طیف ها از جمله یکتا ادامه دارد

فریدون احمدی نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با «نوآوران» با اشاره به فعالیت های انتخاباتی طیف ها و جناح های سیاسی جریان اصولگرایی گفت: آن چه برای این جریان سیاسی در این دور از انتخابات دارای اهمیت است، تلاش برای رسیدن به وحدت و پرهیز از تکرار خطاهای انتخابات گذشته است.

وی همچنین افزود: من فکر می کنم اصولگرایان عاقل تر از این باشند که برای انتخابات حساس ریاست جمهوری سال آینده بار دیگر کاندیداهای متعددی را اعلام و معرفی کنند.

احمدی با اشاره به تلاش فعالان جریان اصولگرایی برای اجماع بر کاندیدایی واحد و مشترک از تمامی طیف های سیاسی این جریان ادامه داد: اسامی متعددی تا کنون برای این منظور معرفی شده که هنوز اعلام هیچ کدام نهایی نبوده و صرفا بر اساس گمانه زنی های ابتدایی است.

این نماینده مجلس در خصوص فعالیت های جبهه یکتا برای انتخابات ریاست جمهوری اردیبهشت سال 96 گفت: اصولگرایان به منظور رسیدن به ائتلاف و اجماع مورد نظر خود رایزنی و همکاری را قطعا با تمام طیف های این جریان سیاسی ادامه خواهند داد تا با هم پوشانی با آن ها به نتیجه ای واحد برسند.

احمدی با بیان این که در حال حاضر اصولگرایان کاندیدایی واحد را کم دارند، ادامه داد: اهمیت انتخابات پیش رو لازم می کند تا رایزنی ها با جدیت فراوانی ادامه داشته باشد و از اشتباهات ادوار گذشته جلوگیری به عمل بیاید.


خبرنگار : بهناز لطفعلی زاده