بررسی تمسک تندروها به حوادث تروریستی برای تخریب دولت

دود رویکردهای جناحی با مسائل امنیتی به چشمان یک ملت می رود

مرتضی مبلغ در گفت‌وگو با ایلنا، درباره حمله تندورها بعداز حادثه مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی با اشاره به این که متاسفانه مثل بسیاری از امور مهم و ملی که تندروها به آن دست می‌اندازند تا مورد مطامع باندی و گروهی خودشان قرار دهند این موضوع هم دستاویزی برای تخریب دولت قرار دادند، گفت:‌ این عادت تندروهاست که متاسفانه هر چیزی را ملعبه اهداف و منویات خودشان کنند و از هیچ اقدامی برای تخریب فروگذار نباشند.

  1. ۱ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
1
نوآوران -

یعنی به خاطر اینکه به هدف خودشان برسند دست به هرگونه سوءاستفاده می‌زنند.

او خاطرنشان کرد: آنها توجه نمی‌کنند که این مساله مربوط به امنیت ملی کشور است و رفتار آنها نوعی خودزنی محسوب می‌شود. آنها به خیال خودشان دولت را تخریب می‌کنند که اگر دقت می‌کردند متوجه می‌شدند دولت دراین زمینه کمترین مسئولیت را دارد.

معاون سیاسی وزارت کشور دولت اصلاحات به رفتار مردم اشاره و عنوان کرد: خوشبختانه افکار عمومی عمومی به طور گسترده مصالح و منافع ملی را درک کرده است و با رفتاری که انجام داد آن‌ها را به حاشیه راند.

ناکامی دشمنان به دلیل اتحاد مردم است

شکور پورحسین ، نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حوادث تروریستی باعث وحدت بیشتر مردم شد، می گوید: این حوادث چهره شیطانی نیروهای تروریستی و حامیان آنها را بیش از پیش آشکار و نبود خوی انسانی در آنها را به نمایش گذاشت، اما بیداری ملت موجب بی ثمر ماندن آن ها شد.

او معتقد است که مردم به منافقان، بدخواهان و تروریست ها نشان دادند همواره و در هر شرایطی آماده خدمت به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و خواهند بود.

پورحسین با بیان اینکه از زمان پیروزی انقلاب تاکنون تروریست ها و منافقان به دنبال ناامن کردن کشور هستند، گفت: تمامی اقدامات تروریست ها با رهنمودهای مقام معظم رهبری و هوشیاری نیروهای امنینی مانند اقدام تروریستی مجلس به راحتی خنثی و در نطفه خفه شد.

او همچنین با تأکید بر این که مردم انقلابی ایران همواره در کنار نظام و انقلاب هستند، افزود: این همراهی و اتحاد باعث شده تا وقوع حوادث تروریستی افزایش وحدت آنها را به دنبال داشته باشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی، همچنین با تأکید بر این که باید هرگونه گرایش سیاسی در زیر سایه رهبری، همدلی و وفاق را سرلوحه کار قرار دهیم، افزود:  اختلافات ناامنی داخلی را به دنبال دارد و باید از آن پرهیز کرد.

به جای اتهام زنی ها متحد شویم

جلال جلالی زاده، یک فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به حوادث تروریستی مجلس شورای اسلامی و حرم امام (ره) می گوید: پس از آن ماجرا اکنون زمان آن است که همه در کشور با اتحاد مانع از تکرار چنین وقایعی شویم.

اوهمچنین با تأکید بر این که در چنین شرایطی باید از اتهام زنی ها پرهیز کرد، افزود: این نخستین تحربه جمهوری اسلامی ایرانن نیست و ما شاهد عملیات های تروریستی در طول سالیان گذشته در شهرهای مختلف بوده ایم.

این فعال سیاسی با بیان این که به دلیل این اقدام تروریستی نمی توانیم مذهب یا قومیتی را مسئول بدانیم، ادامه داد:  برخی پس از اتفاقات اخیر به دنبال دامن زدن به این شرایط هستند و تلاش می کنند این اقدامات را به مسائل متعددی نسبت دهند.  به اصل دین حمله کنند.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با بیان این که اکنون زمان آن است که به جای اتهام زنی همه دست به دست هم دهیم و از تکرار این اقدامات جلوگیری کنیم، افزود: هرکسی در این کشور زندگی می کند شهروند ایرانی محسوب می شود، بنابراین نباید به بهانه اقدام اخیر تروریستی، مذهب، قومیت یا جریانی را محکوم کرد.

جلالی زاده معتقد است؛ اقدام اخیر تروریستی در تهران علاوه بر انتقام جویی از جمهوری اسلامی  نوعی انتقام جویی داعش از کردها هم محسوب می شود، زیرا کردها در انتخابات اخیر با رای خود اعلام  کردند به دنبال آرامش، امنیت، اجرای قانون، اعتدال و اقدام مسالمت آمیز هستند که داعش این رویکرد را برنتابید.

این فعال سیاسی اصلاح طلب همچنین با اشاره به این که این اقدامات هیچگونه خدشه ای در وحدت و اتحاد اقوام و مذاهب مختلف در کشور ایجاد نمی کند، افزود: اقوام و مذاهب مختلف در کشور هرکدام از شیوه های مدنی پیگیر مطالبات خود هستند.


مسائل جناحی را به مسائل امنیتی وارد نکنیم

محمد جواد جمالی، نماینده مجلس شورای اسلامیبا بیان این که ابعاد حمله تروریستی را باید دقیق بررسی کرد، می گوید؛ بعد از حضور رئیس‌جمهوری آمریکا در منطقه و نمایشی که در عربستان مبنی بر جمع کردن کشورهای منطقه ذیل مخالفت با تروریسم به اجرا درآوردند، باید منتظر چنین وقایعی که ایران را در کانون خود قرار داده، باشیم.

او همچنین با اشاره به این که سخنان چند روز پیش وزیر دفاع عربستان مبنی بر کشاندن آتش جنگ به داخل ایران یکی از سر نخ‌های حمله تروریستی تهران است، افزود:عربستان از طرق عقیدتی، قوای نظامی و نفت سردمدار حمایت از تروریست‌ها در منطقه است و هیچگاه نمی‌تواند خود را از این اتهام تطهیر کند.

جمالی با بیان این که عربستان و تروریست‌ها بعد از ناکامی‌های متعددی که در فتنه‌انگیزی و به انزوا کشاندن ایران داشتند، دست به ترور کور زدند، ادامه داد:  این اقدام تروریست‌ها ارزش عملیاتی ندارد و اینگونه عملیات‌ها را می‌توان با ترورهای کور دهه 60 منافقین مقایسه کرد که راه به جایی نمی‌برد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان این که حملات این چنینی قطعا وحدت ملی ما را افزایش می‌دهد و اتحاد مردم را بیش از گذشته خواهد کرد، گفت؛ مردم و قوای نظامی ثابت کرده‌اند که هرچه دشمن تقابل با نظام را در دستور کار خود قرار دهد، وحدت آنها برای مبارزه و ریشه‌کن کردن تروریسم دوچندان خواهد شد.

او با اشاره به این که خواسته عربستان از تروریست‌ها این بود که از همان بدو تولد داعش اقدامات تروریستی در داخل ایران صورت گیرد، ادامه داد: چنین اقداماتی نیز صورت گرفت، اما با هوشمندی نیروهای امنیتی و نظامی از نطفه خفه و به عناوین مختلف چنین اقداماتی خنثی شد.

به اعتقاد جمالی تروریست‌ها، فقط کشتن چند شهروند یا آسیب به مجلس را هدفگذاری نکرده‌اند؛ هدف آنها ایجاد شکاف در جامعه و گسترش رعب و وحشت عمومی است.  او همچنین افزود: آن چه در چنین شرایطی لازم است ؛ این است که که فارغ از هر جبهه‌بندی سیاسی و فکری، در برابر تروریست‌ها، ملتی متحد هستیم و بی‌هیچ ترسی از آنها، به مبارزه تاریخی‌ خود با تروریسم ادامه می‌دهیم.


نوشتارهای مرتبط

تازه های سیاست داخلی