50 درصد کابینه یازدهم باید تغییر کند

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت : دولت باید به تقویت سرمایه‌های داخلی و به کارگیری این ظرفیت‌ها و تحقق اقتصاد مقاومتی بپردازد و خیلی منتظر اقدامات بیرونی نباشد.

  1. ۱ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
ترقی
نوآوران -

حمیدرضا ترقی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به چالش‌هایی که ما در سال96 داریم اولویت دولت دوم آقای روحانی در درجه اول بحث تدبیر برای ایجاد اشتغال، بیکاری در کشور و همچنین رونق تولید باشد.


وی با اشاره به اینکه در حوزه سیاسی باید پیگیر تخلفات آمریکا از برجام و گرفتن حقوق ملت ایران باشیم، افزود: استفاده مناسب از موقعیت جدیدی که ایران می‌تواند به عنوان مهمان در شانگهای راه پیدا کند، در تعاملات سیاسی و اقتصادی منطقه می‌تواند موثر باشد.


ترقی درباره سیاست گذاری در مسائل فرهنگی کشور اضافه کرد: در حوزه فرهنگی راه اندازی و تقویت اتاق‌های فرهنگی در دستگاه‌های مختلف کشور و تقویت اندیشه‌کده‌ها و اندیشگاه‌ها و پژوهشکده‌های مختلف دولتی و مردمی در کشور برای ایجاد خلاقیت و ابتکار و نوآوری در اداره کشور در رفع دو قطبی‌سازی‌هایی که در دوران انتخابات  صورت گرفته تاثیر گذار است و پیگیری مطالبات مردم از دولت در دوران انتخابات از جمله اولویت‌هایی است که باید به آن توجه شود.


عضو شورای مرکزی موتلفه خاطر نشان کرد: دولت یازدهم انرژی خود را بر سیاست‌های خارجی گذاشته است، ولی همچنان مشکلات‌مان در این حوزه باقی مانده ، بنابراین ما برای آینده‌ی کشور باید راه‌های جذب سرمایه داخلی و خارجی را اولویت دهیم.


 وی ادامه داد: دولت باید بیشتر به تقویت سرمایه‌های داخلی و به کارگیری این ظرفیت‌ها و تحقق اقتصاد مقاومتی بپردازد و خیلی منتظر اقدامات بیرونی نباشد.


ترقی تصریح کرد: ناتوانی در بحث اشتغال و خارج کردن تولید از رکود و عدم موفقیت در عرصه بین‌المللی به ویژه در ایجاد ارتباط با کشورهای همسایه و کشورهای مسلمان از جمله نقاط ضعف است که  طبیعتا دولت باید در صدد جبران آنان برآید.


عضو شورای مرکزی موتلفه اسلامی عنوان کرد: دولت باید تلاش کند تعاملات با کشورهای همسایه چه در آسیای شرقی و چه با کشورهای خاورمیانه و اسلامی تقویت شود، به خصوص از طریق جاده ابریشم با چین می‌تواند زمینه و بستر مناسبی برای رشد تولید و صادرات بیشتر قرار دهد.


وی همچنین با اشاره به اینکه کابینه فعلی برای ادامه فعالیت در دولت آینده توانایی زیادی ندارد، افزود: برخی از وزرا توفیقی در فعالیت‌های کاریشان نداشتد تا پاسخگوی مطالبات مردمی باشد و به نظر من مجموعا باید 50 درصد کابینه تغییر پیدا کند.

نوشتارهای مرتبط

تازه های سیاست داخلی