سرمقاله - حسن هانی‌زاده

توان موشکی و حمله انتقام جویانه ایران علیه داعش جهانیان را شگفت زده کرده است

کارشناس مسائل منطقه و بین الملل

  1. ۱ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
هانی زاده
نوآوران -

جمهوری اسلامی ایران قادر است تا با استفاده از توان موشکی خود گروه تروریستی داعش را در عراق و سوریه نابود کند و این همان نکته ای است که آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها را از حمله موشکی سپاه پاسدارن به شدت نگران کرده است.

آن چه در یکشنه شب اتفاق افتاد؛ این بود که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در پاسخ به اقدام اخیر گروه تروریستی داعش در تهران از پایگاه‌های خود در کرمانشاه و کردستان مواضع این گروه تروریستی را در دیرالزور هدف ضربات کوبنده خود قرار داد. این حمله انتقام جویانه به وسیله چند فروند موشک‌ میان‌ برد زمین به زمین از همان مناطق اعلام شده انجام پذیرفت. پاسخ کوبنده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به اقدام جنایت‌کارانه اخیر گروه تروریستی داعش در تهران آن چنان غافلگیرانه بود که جهانیان را در شوک فرو برد. در پی چنین اقدام شجاعانه و تلافی جویانه پاسخ دندان ‌شکن جمهوری اسلامی ایران به داعش ثابت شد. به معنایی دیگر ایران ثابت کرد که هیچ گاه در برابر فشار عوامل منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تسلیم نخواهد شد.

قدرت دفاعی ایران در برابر دشمنان، دقت اصابت موشک‌ها و سرعت پاسخی که کشورمان به تروریست های تکفیری داد، نظر و توجه همه جهانیان را به خود جلب کرده است.

آن چه باید مورد توجه قرار گیرد؛ این است که از ابعاد گوناگون و با اهمیت پیام این حمله انتقام جویانه را که خطاب به دشمنان منطقه ای و بین المللی بود، غافل نشویم. به این معنا که پاسخ کوبنده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به گروه تروریستی داعش در منطقه دیرالزور موجب خواهد شد که دشمنان ایران در سیاست‌های تهاجمی خود علیه ایران تجدید نظر کنند.

بنابراین دشمن شماره یک ایران یعنی رژیم صهیونیستی و حامیان آن باید در نظر داشته باشند که ایران تحت فشار دشمنان در داخل و خارج از منطقه قرار نمی گیرد واین همانی است که از موشک‌های دوربرد کشورمان در جریان حمله یکشنبه شب کاملاً مشهود است.

در خصوص علت انتخاب منطقه دیرالزور برای اصابت موشک های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز گفتنی است که گروهک تروریستی داعش در موصل عراق و رقه سوریه شکست خورده، لذا پایگاه‌های خود را به دیرالزور انتقال داده است و چون سپاه هم از محل جدید مقر آن ها خبر داشت و می‌دانست که این منطقه مقر فرماندهان داعش است، این منطقه را هدف قرار داد.

در این میان شگفتی ایالات متحده آمریکا از حمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع داعش آن جایی قوت می گیرد که آن ها از وضعیت و توان موشکی ایران خبر نداشتند و با این اقدام ایران متوجه شدند که ایرانی‌ها هرگاه احساس کنند که امنیت ملی آن ها مورد تهدید قرار گرفته است، پاسخی کوبنده خواهند داد.

نوشتارهای مرتبط

تازه های سیاست داخلی