حمله انتقام جویانه ایران به مواضع داعش در گفت وگو با کارشاسان بررسی شد

نمایش مقتدرانه شجاعت، جدیت و ظلم ستیزی

پس از حمله تروریستی گروه تکفیری داعش به پایتخت و انجام عملیات بی شرمانه در مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام (ره) دل های بسیاری از هم وطنان به درد آمد، اما در آن روزها به کرّات از مسؤولان نظام شنیده می شد که جمهوری اسلامی ایران هیچ اقدام زورمندانه ای را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

  1. ۱ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
موشک
نوآوران -

از آن روزها مدتی گذشت و یکشنه شب شاهد حمله موشکی کشورمان به مواضع و تجهیزات تروریست های تکفیری بودیم که این به نوبه خود همان پاسخ کوبنده ای بود که دارای پیام هایی روشن و مقتدرانه به تروریست ها و حامیان منطقه ای و بین المللی آن ها است. امروز که این گزارش به رشته تحریر درآمده است، چند ساعتی از این حمله انتقام جویانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع داعش می گذرد و همگان به خوبی از آن چه در بطن و متن ماجرا گذشته است، مطلع هستند. به گونه ای که بر اساس گزارش میدانی نوآوران با چند تن از زنان خانه دار، دانش آموزان و بازنشستگان به احساسی که در آن ها پس از نمایش اقتدار کشورشان شکل گرفته است، پی بردیم. در میانه اظهارات تمامی آن ها به یک نقطه مشترک و آن هم « احساس غرور » این افراد از ایرانی بودن، می رسیم. آن جایی که چه یک دانش آموز دوازده ساله و چه یک زن خانه دار و مردی مسن و بازنشسته همگی می گویند: « حالا دیگر خیالمان راحت شد».

پیامی روشن برای دشمنان اسلام

سید قاسم جاسمی، نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این که حمله یکشنبه شب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به مواضع گروه تروریستی داعش در سوریه پاسخ کوبنده ای به دشمنان اسلام بود، می گوید: به این معنا که پیام روشنی برای دشمنان ایران اسلامی به جهانیان منتقل شد تا همگان متوجه شوند که ترقه بازی داعش در تهران با چنین پاسخی مواجه می ‌شود.

او همچنین با اشاره به حمله موشکی ایران به مقر تروریست های تکفیری در دیرالزور سوریه افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همواره در کنار سایر قوای مسلح به حفاظت از مرزهای جمهوری اسلامی ایران پرداخته است.

 این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این که گروه تروریستی تکفیری داعش در روزهای گذشته حمله تروریستی را در تهران انجام داد، ادامه داد: چنین اقدامی باعث شد تا صبر مردم و نیروهای مسلح به سرآید و برای اولین بار جمهوری اسلامی ایران حمله موشکی مقتدرانه خود را عملیاتی کند.

جاسمی در ادامه با بیان این که مردم جمهوری اسلامی ایران قطعاً از حمله انتقام جویانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع داعش حمایت می‌ کنند، اظهار کرد: دلیل این حمایت همه جانبه هم این است که ایجاد خلل در امنیت کشور برای هیچ کسی قابل قبول نیست.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که  یکپارچگی کشور و حمایت طیف‌های مختلف سیاسی در این موضوع بسیار جای خرسندی دارد، افزود: امیدوار هستیم تا مانند همیشه تحت رهبری ولایت فقیه، این اتحاد تداوم داشته باشد.

جاسمی با اشاره به این که مقام معظم رهبری روز یکشنبه در فرایشات خود فرمودند که دوران بزن در رو تمام شده است، ادامه داد:  بنابراین این اقدام شجاعانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب بوده و شاهد بودیم که در پی آن 6 موشک به مواضع گروه تروریستی داعش در منطقه دیرالزور شلیک شد.

نمایش توان و اقتدار برای مقابله با ناامنی و تروریست در دنیای اسلام

محمد مهدی مفتح ، نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون نمایندگان ولایی با اشاره به حمله موشکی جمهوری اسلامی ایران به مقر گروه تروریستی داعش در منطقه دیرالزور سوریه، می گوید: پس از تحرک تروریستی تکفیری در تهران و انجام عملیات تروریستی در مجلس، این انتظار وجود داشت که مسؤولان کشور تمام توان خود را در مقابله با ناامنی و تروریست در دنیای اسلامی به کار بگیرند.

او همچنین با بیان این که مهمترین راهبردی که دشمنان اسلامی در نظر گرفته اند تحرکات تروریستی در داخل کشورهای اسلامی است، افزود: این راهبرد از آن جهت توسط این دشمنان دنبال می شود تا رژیم قدس اشغالگر بزرگترین و مهمترین دشمن جهان اسلام در امنیت به سر برد.

مفتح با بیان این که متاسفانه جنگ و نا امنی در جهان اسلامی، مسلمانان را به خود درگیر کرده است، ادامه داد: مهم ترین علت آن هم این است که کشورهای اسلامی با بحران تروریستی درگیر هستند.

این نماینده مجلس می گوید: به تناسب درگیری مردم در کشورهای اسلامی شاهد هستیم که رژیم صهیونیست در امنیت کامل به سر می برد و این خود به درستی مشخص می کند که هدف تروریست ها این است که مسلمانان به خود مشغول شوند تا اسرائیل در امان باشد.

این نماینده مجلس در ادامه اظهارات خود با اشاره به این که حمله موشکی جمهوری اسلامی ایران به مقر تروریست های تکفیری در سوریه آن هم از استانی که عمدتا سنی نشین هستند، برای ایجاد اتحاد در جهان اسلامی رخ داده است، اظهار کرد: بنابراین جمهوری اسلامی به عنوان کشور پیشرو در جهان اسلام باید نقش مؤثری را در ایجاد اتحاد در بین کشورهای اسلامی ایفا کند و با گروهک های تروریستی که تلاش دارند تفرقه افکنی کنند، برخورد جدی داشته باشد.

انتقام و ضربه ما صدها برابر سنگین تر از اقدامی خواهد بود که داعش انجام داده است

مجتبی ذوالنوری، دیگر نماینده مجلس شورای اسلامی نیز با بیان این که جمهوری اسلامی از توان بسیار بالای موشکی برخوردار است و مجهز به موشک های دور برد، میان برد و کوتاه برد تاکتیکی است، می گوید:  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فرصتی را صرف کار اطلاعاتی کرد که با اشراف کامل اطلاعات داشته باشد موشک های خود را جایی بفرستد که بیشترین و سنگین ترین تلافات از نظر کمیت و کیفیت کسانی که به هلاکت می رسد به داعش وارد کند.

او همچنین با یادآوری حمله تروریستی داعش در مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام (ره)، افزود: اقدام تروریستی عربستان سعودی در تهران دل مردم ما را رنجاند و جریحه دار کرد، فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مردم وعده داده بودند با این تعبیر که اقدام، انتقام و ضربه ما صدها برابر سنگین تر از اقدامی خواهد بود که داعش انجام داده است.

این نماینده مجلس با تأکید بر این که این آخرین حمله موشکی سپاه به مقر داعش و مقرهای تروریست ها نخواهد بود، ادامه داد: تروریست های تکفیری بخواهند بخت بد خود را امتحان کنند و دست به تحرکات جدیدی بزنند، پاسخ های بعدی کوبنده تر خواهد بود.

ذوالنوری در ادامه با بیان این که حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مقر فرماندهان داعش در سوریه دارای پیامی برای حامیان آن ها بود، اظهار کرد:  این حمله انتقام جویانه نشان داد که وقتی جمهوی اسلامی ایران قادر است به راحتی از داخل خاک خود با موشک های میان برد انتقام لازم را از مزدواران نظام سلطه بگیرد به همین راحتی نیز در صورتی که کاسه صبرش لبرزی شود می تواند با توانایی بالایی از حامیان داعش انتقام بگیرد.

نوشتارهای مرتبط

تازه های سیاست داخلی