حسن رسولی در گفت‌و‌گو با نوآوران تأکید کرد:

شخصیت‌های سیاسی ناخواسته در مقام اپوزیسیون نظام عمل نکنند

هر آنچه از تریبون‌های رسمی کشور مطرح می‌شود، مورد توجه جدی دشمنان جمهوری اسلامی ایران قرار می‌گیرد. به عنوان نمونه می‌توان به گفتمان انتخاباتی قالیباف در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری اشاره کرد. او با رواج ادبیات 4 درصدی در مقابل 96 درصدی به تقسیم جامعه ایران پرداخت.

  1. ۱ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
رسولی
نوآوران -

این اظهارنظر دستاویز سرکرده منفور گروه تروریستی منافقین قرار گرفت و با استناد به اظهارات قالیباف به عنوان کاندید ریاست‌جمهوری، نظام جمهوری اسلامی ایران را حکومت 4 درصدی دانست که 96 درصد مردم از آن بیزارند. شخصیت‌های سیاسی و ملی کشور باید این نکته را در نظر داشته باشند که همواره اظهارات‌شان مورد رصد و همچنین بهره‌برداری دشمنان نظام جمهوری اسلامی قرار می‌گیرد. از این رو ضروری است که در طرح مباحث دقت لازم را داشته باشند تا زمینه سوء‌استفاده و طمع دشمنان را فراهم نکنند.

در همین خصوص به گفت‌و‌گو با حسن رسولی، عضو هیأت مدیره بنیاد امید ایرانیان و باران و همچنین منتخب مردم تهران در شورای شهر پرداختیم.

وی با ابراز تأسف از رفتار برخی شخصیت‌های ملی و سیاسی کشورمان می‌گوید: برخی از افراد در فصول انتخابات برای رسیدن به پیروزی سیاسی به صورت حساب‌نشده و به‌گونه‌ای رفتار می‌کنند که آثار و پیامدهای بعدی سیاسی و حتی تاریخی برای ملت ایران و منافع ملی بر جای می‌گذارد. این دسته از چهره‌های سیاسی نمی‌خواهند و یا نمی‌دانند و یا این‌که نمی‌توانند متناسب با شأن و جایگاه خودشان در سپهر سیاسی ایران، مواضع سیاسی و رفتار انتخاباتی خویش را به‌گونه‌ای تنظیم کنند که ضمن جلوگیری از ایجاد خسارت به وحدت، یکپارچگی، انسجام، حیثیت و منزلت ایرانیان و منافع ملی کشور مقاصد انتخاباتی و رقابتی خود را نیز ذیل مراقبت از این مبانی کلیدی، اصولی و ملی تهدید کنند.

وی با انتقاد از رفتار شتاب‌زده برخی شخصیت‌های سیاسی گفت: برخی که بعضاً از روی عصبانیت و شتابزدگی و همچنین با هدف جلب رأی بیشتر مسائلی را مطرح کرده‌اند که نوعاً نه در جایگاه یک چهره انقلابی درون نظام بلکه ناخواسته در مقام اپوزیسیون نظام جمهوری اسلامی ایران بروز و ظهور می‌یابند.

رسولی افزود: به عنوان نمونه دکتر محمود احمدی‌نژاد در سال 84 چنین مطرح کرد که بنا دارد حلقه بسته مدیریتی کشور را بشکند و پول نفت را بر سر سفره مردم آورد. پیام منتقل شده به جامعه از این دو رویکرد انتخاباتی این بود که مدیران و مسؤولان ارشد کشور قبل از او برخاسته از یک حلقه بسته و الیگارشی خاصی بودند که این رویکرد اهانت آشکار به سازمان‌های مدیریتی کشور طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی از جمله 8 ساله دوره موسوم به سازندگی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی و نیز دوره 8 ساله دولت پاکدست اصلاح‌طلب بود.

وی با انتقاد از رفتار نادرست احمدی‌نژاد درخصوص تخریب مدیران کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: تخریب نظام مدیریتی کشور با طرح چنین راهبرد تبلیغاتی مورد توهین و تخریب و تضعیف قرار گرفت؛ به‌گونه‌ای که در عمل میان این گفتمان و ادعاهای واهی و پوچ ضدانقلاب داخلی و خارجی هم‌نوایی و هم‌صدایی صورت گرفت.

عضو هیأت مدیره بنیاد امید ایرانیان با بیان این‌که طرح آمدن نفت بر سر سفره مردم بدون توجه به واقعیات اقتصاد ملی مطرح شد، عنوان کرد: طرح چنین مباحثی موجب شد طی 8 ساله دولت احمدی‌نژاد، نرخ اشتغال کشور صفر باشد. همچنین در عرصه بین‌المللی او به صورت احساسی و به دور از انتظارات موجود از رئیس‌جمهوری که دومین مقام کشور است با طرح مسأله «هلوکاست» که صرف‌نظر از صحت و سقم تاریخی آن هیچ‌گاه سنخیتی با منافع ملی ایران و منافع جهان اسلام نداشت، بیشترین تهدیدها را علیه منافع ملی کشور در حوزه بین‌المللی ایجاد کرد و از این طریق با جریان ضدانقلاب داخلی و خارجی هم‌راستا شد.

رسولی همچنین به گفتمان انتخاباتی کاندیداها در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری اشاره کرد و گفت: در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری یکی از کاندیداها که از ابتدای نوجوانی و جوانی عضو باشگاه فرماندهان و مدیران ارشد کشور بود، با هدف جذب رأی بیشتر و در جهت خلاف وحدت و انسجام‌ملی با قصد برتری یافتن بر رقیب، تصویری بسیار تیره و تاریک از کارنامه بیش از 3 دهه اخیر انقلاب ارائه کرد و با تقسیم جامعه 85 میلیونی ایران به 96 درصدی و 4 درصدی متأثر از ادبیات چند سال پیش امریکا در جنبش وال‌استریت‌ژورنال مدعی شد که فقر و بی‌عدالتی در نتیجه عملکرد سوء گذشتگان در ایران به حدی گسترش یافته است که تنها 4 درصد مردم ایران از خدمات و نعمات موجود برخوردار هستند و 96 درصد آنان مورد غفلت و بی‌عدالتی قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: این گزاره نیز همانند گزاره‌های احمدی‌نژاد بود و دستاویزی در اختیار جریان ضدانقلاب داخلی و خارجی قرار داد؛ به‌گونه‌ای که سردسته گروه تروریستی منافقان با استناد به این گفتمان انتخاباتی سلسله‌وار علیه نظام جمهوری اسلامی ایران که برخاسته از خون چندصد هزار شهید و آسیب‌دیدگی چندصدهزار جانباز و نیز آزادگان عزیز و صبر و استقامت ملت ایران است، مجموعاً نادیده انگاشته و برای لطمه زدن به مشروعیت و مقبولیت و اعتبار نظام از طریق امپراطوی تبلیغاتی وابسته به صهیونیسم به سوژه کارآمدی دسترسی یافته‌اند که بالاترین بهره‌برداری از این سوژه شد.

عضو هیأت مدیره بنیاد باران، معتقد است که در این مسیر دکتر روحانی نیز در بعضی از مواضع گفتاری انتخاباتی به صورت انفعالی و تحت‌تأثیر این رفتارهای ناصحیح، خارج از حد انتظار منطقی و متعادل، بعضاً از گزاره‌ها و ادبیاتی استفاده کرد که به نظر من به هم‌سو با منافع ملی نیست و بعضاً موجب ایجاد دوقطبی سیاسی میان نیروهای انقلاب می‌شود. به عنوان نمونه می‌توان به طرح دولت «با تفنگ» و «بدون تفنگ» و یا ادبیاتی که او اخیراً در جمع مسوؤلان و مقامات قضایی به کار برد اشاره کرد که ابتدا افراد دستگیر می‌شوند و بعد برای آنان اتهام جست‌و‌جو می‌گردد.

رسولی، طرح مسائل تفرقه‌انگیز از تریبون‌های رسمی کشور را از دیگر مصادیقی دانست که دشمنان ایران با استناد به آن سوء‌استفاده می‌کنند و گفت: متأسفانه برخی از شخصیت‌های اثرگذار از طریق تریبون‌های رسمی چارچوب‌ها را رعایت نمی‌کنند و کمتر مصالح و منافع مردم و نظام را در نظر می‌گیرند.

وی معتقد است که در آستانه چهل ساله شدن انقلاب اسلامی همه شخصیت‌های سیاسی و ملی کشور در سطوح گوناگون بایستی از تداوم این نوع رویکردها اجتناب کنند و همواره در برخورد با مسائل این چنینی با موضع حکومتی و حاکمیتی رفتار و مواضع خویش را در چارچوب اتحاد، برادری و انسجام و وحدت ملی تنظیم کنند و از تکرار موارد پیش گفته ولو این که به صورت موضوعی به نظر آنان کاملاً حق آنان باشد، پرهیز کنند. در این صورت به نظر من آرامش، وحدت و انسجام در سطوح بالای حاکمیت بهتر از وضع موجود قابل حصول خواهد بود و جمهوری اسلامی ایران هم در داخل و در عرصه بین‌المللی با ارائه سیمایی منسجم و هماهنگ از کلیات ارکان نظام بهتر خواهد توانست به حل چالش‌های بزرگی همچون اشتغال، تولید، سرمایه‌گذاری و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی دست یابد.


خبرنگار: زهرا محمدی