سرمقاله - کمال الدین پیرموذن

جریانات سیاسی همگام با ملت مسیر توسعه کشور را هموار کنند

نماینده پیشین مجلس

  1. ۲ هفته،۱ روز قبل
  2. ۰
پیرموذن
نوآوران -

در جریان انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا شاهد بودیم که ملت آگاه و هشیار ایران با حضور بی مثال خود در پای صندوق‌های رای نشان داد که به وظیفه انقلابی و ملی خود کاملاً آگاه است . این ملت شایسته تقدیر است و این تقدیر جز با همدلی و همکاری مسؤولان محقق نخواهد شد. امروز نوبت مسؤولان و نخبگان جامعه و جریان‌های سیاسی است که در شرایط حساس کنونی کشور، علی ‌رغم اختلافات فکری و سیاسی، همگام با ملت، متحد و یکپارچه دل در گرو توسعه و امنیت کشور داشته باشند و با گام هایی استوار در جهت اعتلای کشور تلاش کنند. در زمانی که کشور نیازمند همدلی، اتحاد و پرهیز از هر گونه تنش است، اظهارات تنش زای برخی از افراد و جناح های سیاسی نمی‌تواند در راستای تحکیم وحدت ملی و تقویت اقتدار ملی معنا پذیرد. بدون شک دستیابی به وحدت و وفاق ملی و پیشرفت و توسعه همه جانبه کشور جز از طریق پای‌بندی صادقانه به قانون اساسی و تلاش همه جانبه برای اجرای تمام و کمال آن، به‌عنوان میثاق ملی و محور اتحاد و همبستگی و فصل‌الخطاب همه اختلاف نظر‌ها و سلیقه‌ها در اداره امور کشور نیست.

آگاه باشیم که مردم کشور عزیزمان ایران با تحمل سختی‌ها و مرارت های بی‌شمار ثابت کرده‌اند که با حرکت در مسیر صلح و دوستی برای اعتلای ایران و توسعه و آبادانی آن دریغ نخواهند کرد.

شرایط کنونی کشور اقتضا می کند که رفتار و رویکرد همه جریانات سیاسی بر مدار صداقت و استناد به قانون اساسی دنبال باشد. گاهی اوقات دیده می شود که برخی از افراد و جناح های سیاسی نمی‌خواهند احزاب قوی و تاثیرگذار در کشور رشد کند و این همان چیزی است که مخالف آبادان یکشور و  قانون اساسی است. شایسته است تا به جای صداهای اختلاف آمیز، همکاری جریانات سیاسی در جهت تحقق مطالبات واقعی ملت و شعارهای در جهت تحقق مطالبات عمومی جامعه تحقق پذیرد. لازم است تا همه گروه‌های سیاسی برای بهره‌گیری از فرصت های موجود در جامعه در مسیر اجماع و وحدت ملی گام بردارند، چراکه اگر اجماع صورت نپذیرد و منافع نظام و ملت، ملاک عمل همه گروه‌های سیاسی قرار نگیرد، کشور با بحران های جدی مواجه خواهد شد. همچنین ایجاد ناامیدی در جامعه به سرمایه اجتماعی آسیب وارد می ‌کند و در نهایت قدرت چانه‌ زنی نظام را در عرصه دیپلماسی سیاسی و اقتصادی کاهش می‌دهد. متأسفانه مشاهده شده که عده‌ای با اولویت دادن منافع جناحی، باندی و گروهی بر منافع ملیو عمومی سعی در ایجاد ناامیدی و یأس در جامعه دارند و به نشاط جامعه به عنوان سرمایه اجتماعی لطمه وارد می‌کنند و این همانی است که باید با همدلی و وحدت از بستر جامعه رخت بر کند.