وقف‌چی تاکید کرد

با تساهل و تسامح نمی‌توان کشورداری کرد

یکی از طراحان سوال از رئیس‌جمهور گفت: به نمایندگی از ۱۲۰ نفر امضاء کننده سوال از رئیس‌جمهور از رئیس مجلس شورای اسلامی می‌خواهم موضوع طرح سوال از رئیس‌جمهور را به کمیسیون اقتصادی ارجاع دهد.

  1. ۱ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
1
نوآوران -

علی وقف‌چی در نطق میان دستور امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی، گفت: نمایندگان مردم با تاسی از شهید مدرس تمام وجود خود را خالصانه و صادقانه در طَبَق اخلاص گذاشته و بدون نگرش سیاسی از حیثیت نظام دفاع می‌کنند. تجربه ۲۸ سال گذشته نشان می‌دهد با تساهل و تسامح نمی‌توان کشورداری کرد.


نماینده مردم زنجان در مجلس با بیان اینکه اعتماد ملی به بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری باید در دفاع از اعتماد ملی انجام شود، گفت: حل مشکل دو میلیون سپرده‌گذار با جمعیت ۸ میلیون نفری که تقریبا ۱۰ درصد جمعیت کشور را شامل می‌شوند، خواستاریم. نمایندگان برای دفاع از منافع ملی قسم خورده‌اند. نمایندگان برای حفظ منافع حزبی و منافع دولت قسم نخورده‌اند. سوال از رییس جمهور آخرین اقدام برای تامین منافع دو میلیون سپرده گذار است و امضاء کنندگان طرح سوال از رییس جمهور دلسوزترین افراد به رییس‌جمهور هستند که بدون نگرش سیاسی می‌خواهند وضعیت پولی و مالی کشور بدتر از این نشود. سوال از رییس‌جمهور به معنای مخالفت با رییس‌جمهور یا دولت ایشان نیست. دولت جلوی بدتر شدن وضعیت مالی و پولی کشور را بگیرد.


این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: متاسفانه با وجودی که ۱۰ ماه از نابسامانی پولی و مالی می گذرد اما هیچ اقدام عملی توسط مسئولان به ویژه رییس کل بانک مرکزی با وجود سه بار تعهد کتبی انجام نشده است، شاید توان این کار را ندارند. ابهامات زیادی در پرونده‌های موسسات مالی و اعبتاری وجود دارد که با وجود سوال مکتوب از بانک مرکزی بعد از ۲۰ روز هنوز پاسخ نداده است. تسهیلات میلیاردی به چه افرادی پرداخت شد؟ نظارت بانک مرکزی چه شده؟ چرا صدا و سیما به سپرده گذاران دو ساعت وقت دفاع نمی‌دهد؟ و ده‌ها سوال بی جواب دیگر.


وقف‌چی خطاب به روحانی، گفت: از رییس جمهور که رییس جمهور قانونی ملت ایران است می‌خواهم در اسرع وقت نسبت به سوال ۱۲۰ نماینده در جهت رفع مشکل سپرده گذاران پاسخ عملی بدهید. مجلس با اقتدار اعلام می‌کند آماده کمک به دولت برای حل مشکلات پولی و مالی کشور است. تا این معضل برطرف نشود مشکلات اقتصادی هم حل نمی شود.