ادعای نادرست نماینده جبهه پایداری در مورد روحانی

ذالنور از اعضای نزدیک به جبهه پایداری مدعی شد، دعوت از میهمانان مراسم تحلیف بر عهده دفتر ریاست‌جمهوری است و احتمالا آقای روحانی مایل نبوده که احمدی‌نژاد در این مراسم حضور داشته باشد.

  1. ۱ هفته،۵ روز قبل
  2. ۰
روحانی
نوآوران -

انتخاب نوشت: «بر خلاف تعداد کم‌سابقه مهمانان خارجی در مراسم تحلیف دکتر حسن روحانی به عنوان رئیس‌جمهور تعداد غایبان داخلی این مراسم بسیار بود. چهره‌های اهل سنت از جمله غایبان مراسم تحلیف بودند؛ اتفاقی که منجر به انتقاداتی از سوی فعلان سیاسی و همچنین تعدادی از نمایندگان مجلس شد.


در این میان اسامی روسای جمهور سابق و محمود احمدی‌نژاد نیز در میان افرادی بود که در مراسم حضور نداشتند یا از آنها دعوت به عمل نیامده بود.


ذالنور از اعضای نزدیک به جبهه پایداری در این باره مدعی شد که ریاست‌جمهوری مسئولیت دعوت از مهمانان را بر عهده داشته است. وی گفت: دعوت از این میهمانان بر عهده دفتر ریاست‌جمهوری است و احتمالا آقای روحانی مایل نبوده که احمدی‌نژاد در این مراسم حضور داشته باشد.


ادعای ذالنور در حالی مطرح می‌شود که یک منبع نزدیک به رئیس‌جمهور در گفتگو با «انتخاب» این سخنان را به شدت تکذیب کرد. وی گفت: دعوت از مقامات و مهمانان داخلی در اختیار مجلس بود و اساساً آقای روحانی از ترکیب میهمانان اطلاع نداشته که بخواهد برخی را حذف یا اضافه کند. خوب است نمایندگان مجلس لااقل برای حفظ شان و جایگاه خود از بیان اظهارات خلاف اجتناب کنند و پیش از اظهار نظر نسبت به موضوع، اطلاعات لازم را کسب کنند.»