فواد ایزدی:

حضور موگرینی در مجلس ایران یک ژست سیاسی بود

یک استاد دانشگاه معتقد است: خیلی‌ها خوشحال شدند که موگرینی دیروز در مجلس نشست ولی این ژست سیاسی بود و در عمل اروپایی‌ها کمکی به ما نکردند.

  1. ۱ هفته،۶ روز قبل
  2. ۰
ایزدی
نوآوران -

فواد ایزدی در همایش بین‌المللی حقوق بشر اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران سال‌هاست توسط آمریکا تحقیر می‌شود.


وی با اشاره به قانونی که چند روز پیش توسط ترامپ امضا شد، افزود: هدف آمریکا این است که دولت‌های کشورهای مختلف را مدیریت کرده و علیه جمهوری اسلامی کارهای شدیدتری را سازماندهی کند. اخیرا دیدید پادشاه سعودی اعلام کرده بود که ما جنگ را به داخل ایران خواهیم کشید.


وی افزود: در بخش دیگر قانون آمده که  هرکسی که در حوزه موشکی کار کند، تحریم می‌کند. افرادی که در داخل دولت ما فکر می کردند با دادن امتیاز به طرف آمریکایی می شود حکومت کرد الان متوجه شدند بعد از امتیازاتی که دادند  خودشان مورد تحریم قرار گرفته اند.  ما پیش از برجام قانون تحریمی زیادی داشتیم و حالا بعد از برجام سوال این است که چه کسی تحریم نمی شود. زیرا براساس این قانون خود رییس جمهور قابلیت تحریم پیدا می کند.


وی افزود: هر کسی که به سیستم موشکی ایران کمک کند قابلیت تحریم پیدا می کند. بخشی از قانون، مربوط به حقوق بشر است که به بهانه حقوق بشر آن را نقض می کنند. بخشی مربوط به برجام است که روی کاغذ تحریم ها برداشته شد ولی در عمل باقی  ماند.


وی افزود: آمریکایی‌ها کشورها را دو گروه دشمن و همراه می کنند و  ما در لیست کشورهای دشمن هستیم و اگر در این لیست باشیم چه امتیاز دهیم و چه ندهیم فرقی ندارد.


ایزدی با طرح این سوال که  چه زمانی صلح با آمریکا می شود؟ گفت: زمانی که  نه تنها باید سیاست را عوض کنی بلکه باید آن سیاستی که باعث  ناراحتی آمریکا هم می شود را عوض کنیم.

 

وی در پایان گفت: در عین اینکه هزینه دادیم باید  این روش را ادامه دهیم زیرا گزینه دیگری وجود ندارد.