در پیامی به مناسبت روز خبرنگار؛

شمخانی: خبرنگاران نقش تعیین کننده ای در امنیت ملی دارند

دبیر شورای عالی امنیت ملی در پیامی 17 مرداد روز خبرنگار را تبریک گفت و تاکید کرد: نقش تعیین کننده شبکه اطلاع رسانی کشور در شکل گیری امنیت ملی پایدار و کم نظیر درجمهوری اسلامی ایران حاصل تلاش‌های صادقانه اصحاب قلم وخبرنگاران سخت کوش است.

  1. ۱ هفته،۳ روز قبل
  2. ۰
شمخانی
نوآوران -

علی شمخانی امروز - سه شنبه - در این پیام با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام جبهه اطلاع رسانی و آگاه سازی، 17 مردادماه را به همه فعالان پرتلاش این عرصه تبریک گفت.

وی همچنین از همراهی و تعامل سازنده خبرنگاران در تولید و انعکاس دقیق اخبار و گزارش هایی که مقوم امنیت ملی و ترسیم کننده دستاوردهای نظام است و تقویت و استحکام ساخت درونی نظام را به ارمغان می‌آورد، تشکر و قدردانی کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: خبرنگاران با آگاهی بخشی و روشنگری درجامعه تولید کنندگان قدرت نرم نظام اسلامی در محیط پرآشوب کنونی منطقه هستند.

شمخانی یادآور شد: امید است با هوشیاری، بصیرت، تیزبینی و تلاش بیش از پیش خبرنگاران که دیدبانان امین جامعه هستند، شاهد توسعه روز افزون زمینه های دستیابی به اهداف و منافع ملی در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهتگی و اجتماعی باشیم.

به گزارش ایرنا، محمود صارمی مسئول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در افغانستان در 17 مرداد سال 1377 در جریان کشتار دیپلمات های ایرانی در مزار شریف به دست طالبان به شهادت رسید. این تاریخ در تقویم رسمی کشور به عنوان روز خبرنگار نام گرفت.