تروریست ها در دیاله عراق

به هلاکت رسیدن 25 تروریست و دو سرکده داعش

نیروهای پلیس دیاله با همکاری اداره اطلاعات توانستند یک نوجوان انتحاری که قصد حمله به کاظمین واقع در شمال بغداد را داشت در این استان شناسایی و دستگیر کنند.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
کشته شدن 25 تروریست و دو سرکده داعش
نوآوران -

سخنگوی فرمانده پلیس دیاله اعلام کرد که نیروهای پلیس این استان با همکاری اداره اطلاعات توانستند یک نوجوان انتحاری که قصد حمله به کاظمین واقع در شمال بغداد را داشت٬ دراین استان شناسایی و دستگیر کنند.
سرهنگ (غالب عطیه)در بیانیه ای اعلام کرد که گروه تروریستی داعش این نوجوان را برای انجام عملیات انتحاری در کاظمین آماده کرده بود که بعد از دو هفته کار اطلاعاتی، این نوجوان امروز زنده به دام نیروهای امنیتی عراق افتاد.
وی تاکید کرده است که نیروهای امنیتی عراق به تازگی توانسته اند در گروه تروریستی داعش در این استان نفوذ کرده و هسته های خفته داعشی را در این استان شناسایی و تحرکات آنها را رصد کنند.
در همین راستا پلیس استان دیاله در بیانیه ای جداگانه ای امروز اعلام کرد که نیروهای عراق در منطقه (المحامده)از توابع بخش مندلی در شمال دیاله ٬یکی از سرکرده های داعش را دستگیر کردند.
در این بیانیه به نام این تروریست اشاره نشده است.
از طرفی اداره تبلیغات جنگ فرماندهی مشترک نیروهای عراق دربیانیه ای امروز از کشته شدن دو تن از سرکردگان مهم داعش در شهر (حویجه) از توابع استان کرکوک خبر داد.
براساس این بیانیه ، (طالب حمید غلو)معروف به ابوسعید والی حویجه و محمد خلف محمد صالح معروف به بوسیف الجبوری والی کرکوک بر اثر بمباران هوایی در منطقه حویجه در جنوب غربی کرکوک بامداد امروز کشته شدند.
از طرفی اداره تبلیغات جنگ فرماندهی مشترک نیروهای عراق در بیانیه ی دیگری از قتل 23 تروریست داعشی در منطقه دبس مکحول واقع در غرب شهر (الشرقاط)در شمال استان صلاح الدین خبر داد.
این بیانیه افزوده است که این عده بامداد امروز در جریان بمباران هوایی پناهگاه تروریست های داعش در این منطقه به هلاکت رسیدند و یک تانکر سوخت و مقادیری سلاح و مهمات در این حمله منهدم و به آتش کشیده شد.
فرمانده عملیات استان نینوا نیز در اظهاراتی به خبرگزاری 'الفرات نیوز' عراق گفت که نیروی هوایی عراق یک قایق بزرگ حامل بیش از دو تن مواد منفجره را در نزدیکی روستای (حاج علی) در جنوب موصل منفجر کرد.
سرلشکر  نجم الجبوری گفت: تروریست ها از طریق این قایق قصد انفجار پل شناوری داشتند که نیروهای عراقی برای متصل کردن مخمور به القیاره بر روی رودخانه دجله نصب کرده بودند.
روند پیشروی نیروهای عراق در جنوب موصل بعد از آزادی سازی پایگاه هوایی 'القیاره' در شنبه گذشته (9 جولای 2016) شدت و قوت بیشتری گرفته است.