پایان ماجراجویی

گروگان گیری در ارمنستان به پایان رسید

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
گروگان گیری در ارمنستان به پایان رسید
نوآوران -

عملیات گروگان گیری در ارمنستان که با هدف آزاد کردن چندین زندانیان سیاسی مخالف دولت از صبح یکشنبه کلید خورده بود، به پایان رسید.

به گزارش اسکای نیوز، عملیات گروگان گیری که از صبح دیروز با هدف آزاد کردن شماری از زندانیان سیاسی در ارمنستان آغاز شده بود، پایان یافت.

بر اساس بیانیه سرویس امنیت ملی ارمنستان ، گروهی از افراد مسلح به دفاتر پلیس ارمنستان حمله کردند و چند نفر را به گروگان گرفتند. همچنین چند خلبان نظامی توسط افراد مسلح در ارمنستان گروگان گرفته شده اند.

یک گروه مسلح ناشناس مرکز فرماندهی پلیس ارمنستان در ایروان را به تصرف خود درآوردند که در جریان این حادثه  یک نفر کشته و چندین نفر زخمی شدند.

همچنین پلیس ارمنستان از دستگیری عاملان حمله به پاسگاه پلیس در این کشور حمله کرده بودند خبر داد.

گفته می شود در این درگیری یک مامور پلیس کشته و دو تن دیگر نیز زخمی شدند.

مقام های امنیتی ارمنستان، تعداد افراد مسلح را ۲۰ تن و همچنین تعداد پلیس های دستگیر شده را ۸ تن اعلام کرده بودند.

مهاجمان خود را گروه "شجاعان ساسون" می نامیدند و خواهان آزادی ژیرار سفیلیان، یک فعال مخالف دولت هستند که به اتهام نگهداری، حمل و جابجایی غیرقانونی سلاح زندانی شده است.

به نظر می رسد که این گروه گرایش های ملی گرایانه ارمنی دارند و دولت را به فساد و کوتاه آمدن در مقابل آذربایجان متهم می کنند.قره باغ مهمترین عامل اختلاف بین دو کشور ارمنستان و آذربایجان محسوب می شود.و اپوزسیون ارمنستان دولت را در قبال سهل انگاری درمورد منطقه قزه باغ متهم کرده است ،به گزارش رویترز دولت ارمنستان قصد دارد 7 منطقه اشغالی در آخرین درگیری بین دو کشور را به آذربایجان بازگرداند و این تصمیم با خشم گرئه های سیاسی چپ و ملی روبرو شده است.