پلیس مونیخ خبر داد

هویت فرد تیرانداز در مونیخ آلمانی - ایرانی است

گزارشهاحاکیت از آن داردکه عامل تیراندازی در مونیخ هویت آلمانی - ایرانی داشته و ۱۸ ساله بوده است.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
تیراندازی در مونیخ
نوآوران -

پلیس آلمان از وقوع تیراندازی در یک مرکز خرید در شهر مونیخ و کشته شدن دستکم ۸ نفر در این حادثه خبر داده است. بنا به گزارش خبرگزاری معتبر رویترز پلیس گفته ممکن است این حمله انگیزه‌هایی "تروریستی" داشته باشد. گزارش‌هایی نیز حاکی است تعداد زیادی هم در این حادثه زخمی شده‌اند.

برخی رسانه‌های آلمانی از کشته شدن دست کم 10 نفر در این تیراندازی خبر داده‌اند. عملیات بزرگی برای یافتن آنها در جریان است. این تیراندازی در مرکز خرید المپیا در دهکده المپیک مونیخ در شمال غرب این شهر رخ داده است.

گزارش‌های تایید نشده‌ای هم از یک تیراندازی دوم در مرکز شهر مونیخ منتشر شده است. پلیس به صورت گسترده در اطراف محل حادثه مستقر شده و در حال تخلیه مرکز خرید است. پلیس از مردم خواسته است که با توجه به فراری بودن مهاجم یا مهاجمان از حضور در اماکن عمومی پرهیز کنند. ویدیوهایی که از محل حادثه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، مردم را در حال فرار نشان می‌دهد.

گفته می‌شود که برخی از مونیخی‌ها در خانه‌هایشان را به روی غریبه‌هایی که در شهر سرگردان شده‌اند باز کرده‌‌اند. مسئولان شهری مونیخ می‌گویند بسیاری از خدمات حمل و نقل از جمله حرکت قطارها و اتوبوس‌ها متوقف شده است. گزارش شده که بزرگراه‌های اطراف مونیخ نیز بسته شده‌اند.

در گزارش های شب گذشته به نقل از شهروندی از مونیخ آمده بود که در ایستگاه مرکزی قطار مونیخ است و در این ایستگاه "جو شدیدا امنیتی است و برخی می‌گویند تیراندازی دیگری همین اطراف رخ داده که مطمئن نیستم درست باشد." پلیس مونیخ هنوز تیراندازی دوم را تایید نکرده است. بعد از حمله یک پناهجو با چاقو به پنج نفر در قطاری در ایالت بایرن آلمان که روز دوشنبه بیست و هشتم تیرماه سال جاری رخ داد، تدابیر امنیتی در آلمان تشدید شده است.