مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت:

زائران ایرانی از <<انفجار کاظمین>> فاصله داشته اند

در انفجار صبح امروز کاظمین که توسط تروریست های تکفیری صورت گرفت، هیچ ایرانی آسیب ندیده است و همه ایرانی ها در سلامت کامل هستند.

  1. ۱۲ ماه قبل
  2. ۰
کاظمین
نوآوران -

مدیر‌کل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به انفجار انتحاری صبح امروز در کاظمین گفت:‌ خوشبختانه هیچ یک از زائران ایرانی در نزدیکی محل انفجار استقرار نداشته‌اند و زائران کشورمان در سلامت کامل به سر می‌برند.

محسن نظافتی درباره  جزییات انفجار انتحاری صبح امروز تروریستهای تکفیری در کاظمین و اینکه آیا زائران کشورمان در این حادثه دچار آسیب شده‌اند، اظهار کرد: محل وقوع این انفجار انتحاری تروریستهای تکفیری که منجر به شهادت و مجروحیت تعدادی از مردم بی‌گناه شد در میدان عدن کاظمین بوده که تا محل استقرار زائران ایرانی فاصله زیادی دارد.

وی ادامه داد: تمامی زائران ایرانی کشورمان که در کشور عراق و به ویژه شهر کاظمین به سر می‌برند در سلامت کامل هستند و خوشبختانه هیچ مشکلی بر سر راه زائران کشورمان در عتبات عالیات وجود ندارد.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: تمامی کاروانهای دارای مجوز سازمان حج و زیارت مشمول قرارداد امنیتی با مسئولان ذیربط در کشور عراق هستند و به تمامی علاقه مندان نیز توصیه می‌کنیم تا برای سفر به عتبات عالیات از کاروانهای دارای مجوز اقدام کنند.

به نقل از شبکه تلویزیونی السومریه نیوز، یک منبع امنیتی امروز از وقوع انفجاری در شهر کاظمین در نزدیک شهر بغداد خبر داد.

این منبع امنیتی گفت: این انفجار صبح امروز در نزدیک میدان عدن در منطقه کاظمین روی داد.

وی افزود: خودروهای پلیس و آمبولانس به محل اعزام شدند و برخی خبرها از شهید یا زخمی شدن تعدادی در این انفجار حکایت دارد.

یک منبع امنیتی دیگر اعلام کرد: این انفجار را یک عامل انتحاری انجام داده است و در آن 21 نفر شهید یا زخمی شده‌اند.