میشل اوباما محکوم کرد

"نفرت پراکنی" دونالد ترامپ

میشل اوباما، همسر باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در گردهمایی حزب دموکرات در فیلادلفیا، دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست‌جمهوری را مورد نکوهش قرار داده و از هیلاری کلینتون حمایت کرده است.

  1. ۱۲ ماه قبل
  2. ۰
"نفرت پراکنی" دنالد ترامپ
نوآوران -

خانم اوباما در سخنرانی خود گفت: "نفرت‌پراکنی توسط افراد شناخته شده در تلویزیون، نمایانگر روح و روان واقعی این کشور نیست."

خانم اوباما که سخنرانی‌اش با تحسین فراوان رو‌به‌رو شده افزود: "خود را همسطح آنها نکنید. شعار ما این است: هر چه سخیف‌تر شوند ما بلندنظرتر می‌شویم."

میشل اوباما در سخنرانی خود حتی یک بار نامی از آقای ترامپ نیاورد اما بارها از سیاست‌ها و رویکرد این نامزد حزب جمهوریخواه انتقاد کرد.

خانم اوباما گفت او و باراک اوباما می‌خواهند فردی رئیس‌جمهوری آمریکا شود که "این کار را بلد باشد و آن را جدی بگیرد" و این فرد تنها می‌تواند هیلاری کلینتون باشد.

۵ باری که میشل اوباما، نام دونالد ترامپ را نبرد اما منظورش واضح بود

وقتی فردی بی‌رحم است و مانند یک قلدر عمل می‌کند، خود را همسطح او نکنید

ما از آنها (دخترانمان) خواستیم به افرادی که شهروندی و دین پدرشان را زیر سئوال برده‌اند، اعتنایی نکنند

به هیچ‌کس اجازه ندهید به شما بگوید آمریکا، کشور بزرگی نیست

مسایلی که یک رئیس‌جمهوری با آن رو‌به‌رو است، به یک توییت ۱۴۰ کلمه‌ای منحصر نمی‌شود

یک رئیس‌جمهوری مطلوب نمی‌تواند فرد "پوست نازک" یا کسی باشد که زبان تهاجمی داشته باشد

خانم اوباما در سخنرانی خود گفت به خاطر کاندیدای حزب دموکرات، دختران من و پسران و دخترانمان می‌دانند که یک زن می‌تواند رئیس‌جمهوری آمریکا شود.

باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا پس از سخنرانی میشل اوباما در توییتی از همسرش تقدیر کرد و گفت به داشتن چنین بانوی اولی به خود می‌بالد.

برنی سندرز در سخنرانی خود از هیلاری کلینتون حمایت کرد

در اولین روز گردهمایی حزب دموکرات، برنی سندرز نیز در سخنانی از هیلاری کلینتون حمایت کرد و خواهان آن شد که هوادارانش به خانم کلینتون رای دهند.

بیشتر بخوانید: آیا طرفداران سندرز از کلینتون حمایت می‌‌کنند؟

آقای سندرز در سخنان خود تاکید کرد که "هیلاری کلینتون باید رئیس‌جمهوری بعدی آمریکا شود، چون او برای مشکلات کشور، راه‌حل‌های واقعی دارد."

برنی سندرز افزود اگر دونالد ترامپ به پیروزی برسد، آزادی و همبستگی اجتماعی در کشور با تهدید رو‌به‌رو خواهند شد.

در حین سخنرانی آقای سندرز، هنگامی که نام خانم کلینتون برده می‌شد، شماری از هواداران آقای سندرز هو کردند و گروه دیگری، روی دهان خود چسبی زدند که روی آن نوشته شده بود "سکوت از روی اجبار."