پایان گروگان گیری در فرانسه

گروگان گیرهای کلیسا کشته شدند

دو گروگان‌گیر پنج نفر از جمله یک کشیش و دو خواهر روحانی را در کلیسایی در منطقه سن‌اتین‌ دو‌ رووری در ۱۲۵ کیلومتری شمال غربی پاریس گروگان گرفته بودند.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
گروگان گیر های فرانسه کشته شدند
نوآوران -

بر اساس گزارش‌ها گروگان‌گیرها گلوی ژاک همل، کشیش ۸۴ ساله کلیسا را بریده و او را کشته‌اند. یکی دیگر از گروگان‌ها هم زخمی شده‌ و حال او وخیم گزارش شده است.

سه گروگان دیگر بدون هیچ آسیبی آزاد شده‌اند.

برای "مهار" گروگان‌گیرها، پلیس فرانسه بسرعت وارد عمل شد چون بر اساس گزارش‌ها، یکی از خواهران روحانی توانسته بود از کلیسا فرار و پلیس را مطلع کند.

به گزارش خبرنگاران محلی گروگان‌گیرها هنگام ورود به کلیسا فریاد می‌زدند "داعش".

هر چند هنوز انگیزه و ملیت گروگان‌گیرها روشن نیست اما اکنون تحقیقات به پلیس و دادستان‌های ضد تروریسم فرانسه محول شده است.

بر اساس آخرین گزارش‌های تایید نشده یکی از مهاجمان مردی محلی بوده که سعی کرده بود به سوریه سفر کند اما مقامات ترکیه مانع از این سفر شده‌ بودند.

مانوئل والس نخست‌وزیر این کشور در توئیتر این حمله را "وحشیانه" توصیف کرد و فرانسوا اولاند رییس‌جمهور و برنار کازانوو وزیر کشور فرانسه از محل حادثه دیدن کرده‌اند.

آقای اولاند به خبرنگاران گفت: "داعش به ما اعلام جنگ داده و باید با تمام قوا با آنها بجنگیم اما همزمان باید به قانون هم احترام بگذاریم."

رییس‌جمهور فرانسه تهدید داعش را "بسیار جدی" خواند و از مردم این کشور خواست وحدت و یکپارچگی خود را حفظ کنند.

او همچنین گفت این تهدید منحصر به فرانسه نیست و بعنوان مثال آلمان هم با مسئله‌ای مشابه روبرو است.

خبرگزاری اعماق، وابسته به داعش، عاملان این حمله را "دو سرباز داعش" خوانده که به فراخوان برای حمله به "صلیبیون متحد آمریکا" پاسخ داده‌اند.

ده روز پیش، پس از حمله یک مرد با کامیون به مردم در روز ملی فرانسه در شهر نیس، وضعیت اضطراری در این کشور سه ماه دیگر تمدید شد.

در آن حادثه ۸۴ نفر کشته و حدود سیصد نفر زخمی شدند.