در کرمانشاه

'اعضای تیم انتحاری داعش' در درگیری کشته شدند

مقامات استان کرمانشاه از کشته شدن اعضای یک گروه انتحاری در مرکز استان خبر داده‌اند.

  1. ۱۲ ماه قبل
  2. ۰
'اعضای تیم انتحاری داعش' در درگیری در کرمانشاه کشته شدند
نوآوران -

روز سه شنبه، ۲۶ مرداد  اسدالله رازانی، استاندار کرمانشاه، در مصاحبه با خبرگزاری دولتی ایران - ایرنا - گفت که یک تیم انتحاری وابسته به گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) که برای انجام عملیات در نقاط مختلف و شهرهای مرکزی ایران از مرز عبور کرده بودند طی روز گذشته و امروز در یکی از محلات شهر کرمانشاه و یک شهر دیگر استان منهدم شدند.

به گفته آقای رازانی، سه نفر از اعضای این گروه که یک خانه تیمی در کرمانشاه را در اختیار گرفته بودند در درگیری با نیروهای امنیتی در صبح سه شنبه، از پای درآمدند. او افزوده است که صدای تیراندازی که شب گذشته از یکی از محله‌های شهر کرمانشاه به گوش رسید ناشی از این عملیات بوده است.

استاندار کرمانشاه افزوده است که "از این خانه تیمی، انواع سلاح نظامی و انفجاری مانند جلیقه و کمربندهای انتحاری، نارنجک و انواع سلاح خودکار و کمری به دست آمده است.

این مقام محلی گفته است که همچنین، در درگیری دیگری که شامگاه گذشته بین نیروهای انتظامی و امنیتی با "بخش دوم همین تیم تروریستی روی داد هم یکی از عناصر موثر گروه تکفیری داعش به هلاکت رسید و تعدادی هم دستگیر شدند." وی در مورد شمار دستگیر شدگان، مرز ورودی، ملیت و هویت اعضای این گروه و نحوه کشف ارتباط آنان با داعش جزئیات بیشتری نداده است.

در عین حال، خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی به نقل از آقای رازانی تعداد اعضای تیم را ده نفر و شمار کشته شدگان را چهار نفر گزارش کرده و گفته است که شش تن از آنان دستگیر شده‌اند. این خبرگزاری افزوده است که این تیم ده نفره قصد انجام عملیات خرابکاری در نقاط مختلف ایران را داشتند.

همچنین، خبرگزاری تسنیم به نقل از منوچهر امانی، فرمانده نیروی انتظامی استان کرمانشاه گفته است که صبح سه شنبه، "تیم ویژه عملیات انتظامی استان و نیروی ویژه نوپو یگان ویژه" با همکاری ماموران اطلاعاتی سه نفر را در یک درگیری در شهر کرمانشاه کشتند. این خبرگزاری تصویری هم از "خانه تیمی" این گروه در کرمانشاه منتشر کرده است.

وی افزوده است که این افراد با هدف انجام عملیات خرابکاری وارد استان شده بودند. فرمانده نیروی انتظامی به درگیری شامگاه گذشته اشاره نکرده و جزئیات بیشتری در مورد عملیات صبح سه شنبه نداده است.