تغییر از ترس خیانت و ترور

البغدادی تشکیلات امنیتی خود را پاکسازی کرد

یک مقام محلی در استان نینوا فاش کرد که ابوبکر البغدادی دست به بزرگترین عملیات پاکسازی در تشکیلات امنیتی خود زده و سه گروه را از این تشکیلات کنار گذاشته است.

  1. ۱۱ ماه قبل
  2. ۰
البغدادی تشکیلات امنیتی خود را پاکسازی کرد
نوآوران -

 مقام محلی عراق به سومریه نیوز گفت: ابوبکر البغدادی، رهبر داعش دست به بزرگترین عملیات پاکسازی در سیستم امنیتی‌اش زده و اکثر رهبران عراقی را کنار گذاشته و سمت‌هایشان را در این تشکیلات به ویژه در موصل و حومه آن به افرادی با تابعیت خارجی و عربی محول کرده است.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، گفت:‌ البغدادی آن دسته از افراد در تشکیلات امنیتی این گروه را کنار گذاشته که نزدیکانشان در حال حاضر یا در سیستم‌های امنیتی عراق یا از نیروهای داوطلب مردمی و یا از مقامات دولتی هستند تا مانع از وقوع هرگونه درز اطلاعات از این گروه به خارج شود. این مقام افزود:‌ تصمیمات اخیر البغدادی در پی شکست‌های گسترده در جبهه‌های مختلف به ویژه در الانبار و تکرار شکست‌های فاحش داعش در جریان بمباران مواضع مهمش اتخاذ شده است.

از سوی دیگر ارتش عراق از کشته شدن معاون ابوبکر البغدادی در حمله هوایی به شهرکی در مرز این کشور با سوریه خبر داد. به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه الحیاة، هیأت رسانه‌ای وابسته به فرماندهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد: ارتش این کشور در ادامه عملیات خود بعد از باز‌پس گیری شهر القیاره در جنوب موصل حمله هوایی را به شهرک القائم در نوار مرزی سوریه انجام داد که طی آن یکی از معاونان ابوبکر البغدادی ، رهبر داعش کشته شد.

در بیانیه این هیأت آمده که ارتش عراق با استناد به اطلاعات سازمان اطلاعات ملی حمله هوایی را به یکی از مخفیگاه‌های داعش در شهرستان القائم انجام داد که طی آن ابوحمزه ازبکی، معاون البغدادی در امور جنگجویان خارجی داعش کشته شد. براساس این بیانیه، در این حمله ابوعایشه الشامی، مسئوول امنیتی داعش نیز کشته شد. در بیانیه مذکور اعلام شده که در حمله هوایی ارتش عراق بیش از ۵۰ تروریست داعش با تابعیت‌های مختلف که در پایگاه مورد هدف بودند، کشته شدند.