در یمن

حمله انتحاری به مرکز نظامی ده‌ها کشته برجا گذاشت

سازمان پزشکان بدون مرز از مرگ دست‌کم ۴۵ نفر در یک بمبگذاری خبر داده که هدف آن اردوگاه آموزش نظامی در عدن بوده است.

  1. ۱۱ ماه قبل
  2. ۰
حمله انتحاری به مرکز نظامی در یمن ده‌ها کشته برجا گذاشت
نوآوران -

بر اساس گزارش‌ بی بی سی؛ شخصی با یک خودروی بمبگذاری شده به سوی سربازانی که تازه استخدام شده بودند، حمله کرد. این مرکز متعلق به شبه‌نظامیان طرفدار دولت یمن است که با حوثی‌ها در جنگ هستند.

این حمله انتحاری در شمال عدن اتفاق افتاد. احتمال دارد شمار کشته‌ها افزایش یابد.

بیشتر شهر عدن در کنترل نیروهای وفادار به عبدربه منصور است که عربستان از او حمایت می‌کند.

اوایل روز اعلام شد که شورشیان حوثی اعلام آمادگی کرده‌اند که گفت‌و‌گوهای صلح را با دولت در تعبید این کشور آغاز کنند. به شرط آن‌که ائتلاف به رهبری عربستان حملات هوایی خود را متوقف کند و عملیات در مناطق تحت کنترل حوثیان علیه آنان پایان یابد.

 جان کری: ارسال اسلحه توسط ایران به یمن تهدیدی برای یمن و آمریکاست

سه روز پیش هم جان کری، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرده بود که بین کشورهای عربی خلیج فارس و سازمان ملل توافق شده که مذاکرات صلح ادامه یابد.

بر این اساس به حوثی‌های تحت حمایت ایران پیشنهاد شده که اگر از صنعا پایتخت یمن عقب‌نشینی کنند و سلاح‌های خود را تحویل بدهند می‌توانند در دولت ائتلافی نقش داشته باشند.

گفت‌و‌گوها میان شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، و دولت عبدربه منصور هادی که از حمایت عربستان سعودی برخوردار است، چند روز پیش پس از سه ماه مذاکره، بدون نتیجه پایان یافت.

جان کری، وزیر خارجه آمریکا چند روز پیش گفت که ارسال مهمات و تسلیحات نظامی از سوی ایران به یمن تنها تهدیدی برای عربستان سعودی نیست بلکه آمریکا هم آن را یک تهدید محسوب می‌کند.

اوایل سال ۲۰۱۵ حوثی ها صنعا را تصرف کردند. به دنبال این رویداد عبدربه منصور که مورد حمایت جامعه بین المللی بود از یمن خارج شد.