رییس جمهور فیلیپین:

تروریست‌های ابوسیاف را زنده زنده می‌خورم

رییس‌جمهور فیلیپین متعهد شد تا شخصا در انتقام از حملات مرگبار گروه تروریستی ابوسیاف، اعضای این گروه را از هم بدرد و بخورد! رودریگو دوترته، رییس‌جمهور فیلیپین که این روزها اظهارات عجیب و غریبی مطرح می‌کند

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
تروریست‌های ابوسیاف را زنده زنده می‌خورم
نوآوران -

همزمان با حضور در لائوس با اشاره به گروه تروریستی ابوسیاف در این باره گفت: «آن‌ها بهای کار خود را خواهند پرداخت. وقتی زمان آن برسد من خودم آن‌ها را در مقابل چشم مردم می‌خورم!» اگر من را عصبانی کنید با تمام صداقتم می‌گویم که من شما را زنده زنده و خام می‌خورم! او تشریح کرد: شما را تکه تکه می‌کنم و با سرکه و نمک می‌خورم! شوخی هم نمی‌کنم! این در حالی است که دوترته معمولا توهین‌ها و انتقادات توهین آمیزی را مطرح می‌کند و جدای از آن یکی از جنگ‌های خونبار را علیه مجرمان در کشورش به راه انداخته که طی آن از زمان روی کار آمدنش در 30 ژوئن تاکنون 3000 تن کشته شده‌اند. معاونان او معمولا از خبرنگاران می‌خواهند تا سخنرانی‌های دوترته را به صورت تحت‌اللفظی تفسیر و منتشر نکنند و هشدار می‌دهند که این سیاستمدار 71 ساله کوچه بازاری صحبت می‌کند.

       اهانت به اوباما

او در آستانه سفرش به لائوس در یک کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرده بود، در میانه سخنانش، در جملاتی به زبان فیلیپینی اوباما را «حرامزاده» خواند. دوترته این انتقادها را برنتابیده و به هنگام حضور در لائوس گفت که اگر این حرامزاده انتقادها را دوباره مطرح کند او را به فحش خواهم کشید. به گزارش ایسنا، پس از این سخنان که با واکنش طرف آمریکایی همراه شد و باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا دیدار دوجانبه با او را لغو کرد، دوترته با صدور بیانیه‌ای گفت: «سخنان من در واکنش به یک پرسشی از جانب رسانه‌ها بود که هدف از آن بیان واضح نگرانی و ناامیدی کشورم بود اما متاسفانه به حمله‌ای شخصی به رئیس‌جمهوری آمریکا تبدیل شد.»