اوضاع حلب و موصل دستور کار نشست شورای امنیت روسیه با حضور پوتین

نشست شورای امنیت روسیه روز جمعه به ریاست ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور در باره اوضاع سوریه به ویژه آتش بس موقت حلب و عملیات آزادسازی شهر موصل عراق از اشغال داعش برگزار شد.

  1. ۱۰ ماه قبل
  2. ۰
پوتین
نوآوران -

به گزارش نوآوران، رئیس جمهوری روسیه در این نشست نتایج سفر اخیر خود به برلین و شرکت در دو نشست کاری سوریه و اوکراین با حضور سران فرانسه و آلمان را ارائه کرد.

دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد که در این نشست اوضاع حلب با توجه به آتش بس برقرار شده و شرایط احتمالی آینده بررسی شد.

اعضای شورای امنیت روسیه همچنین در ادامه بر اهمیت استفاده از فرصت به دست آمده از آتش بس حلب برای جدا کردن گروههای معارض میانه رو از تروریست ها تاکید کردند.

در جریان آتش بس که از ساعت هشت بامداد دیرو زآغاز شده و تا دوشنبه ادامه خواهد داشت، افزون بر توقف حمله های هوایی روسیه علیه مواضع تروریست ها، واحدهای نظامی سوریه نیز برای تسهیل خروج جنگجویان و ساکنان محلی از حلب، عقب نشسته اند.

جنگجویانی که ازطریق دو گذرگاه تعیین شده خارج می شوند با اتوبوس های ویژه به منطقه ادلب که تحت کنترل تروریست ها و گروههای مسلح موسوم به معارضان همپیمان تروریست ها قرار دارد، منتقل می شوند.

همچنین موضوع دیگر نشست شورای امنیت روسیه عملیات آزاد کردن شهر موصل در عراق از اشغال داعش، احتمال سرازیر شدن تروریست ها به سوریه و افزایش شمار پناهجویان در منطقه اعلام شده است.