الرطبه در کنترل ارتش عراق

دومین تلاش داعش در بحبوحه عملیات موصل ناکام ماند

آخرین گزارش ها از غرب الانبارحاکی از آن است که شهر الرطبه واقع در نزدیکی مرز اردن، به دنبال حملات 24 ساعت گذشته گروه تروریستی داعش، هم اکنون در کنترل کامل نیروهای عراقی است و این شهر باردیگر به صورت کامل آزاد شد.

  1. ۹ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
ارتش عراق
نوآوران -

به گزارش نوآوران، الرطبه واقع در 400 کیلومتری غرب الرمادی مرکز استان الانبار از روز دوشنبه (دیروز) زیر حملات شدید گروه تروریستی داعش قرار گرفت و به دنبال عقب نشینی نیروهای عراقی ، تروریست ها توانستند ساعاتی شهر را به تصرف خود در آورند.

با اینحال ، امروز سه شنبه فرماندهی عملیات الانبار با اعلام آزادی این شهر از چنگ عناصر داعش، اعلام کرد که 40 تن از نیروهای این گروه تروریستی در درگیری های 24 ساعت گذشته به هلاکت رسیده اند.

صهیب الراوی استاندار الانبار نیز به رسانه های عراقی گفت که الرطبه آزاد شده و پرچم عراق باردیگر بر فراز ساختمان های دولتی به اهتزاز در آمده است.

نیروهای داعش روز دوشنبه به صورت غیر منتظره حمله ای را به الرطبه آغاز کردند و توانستند به سرعت بر منطقه حی العسکری در شمال شهر تسلط یابند. درگیری ها سپس به مرکز شهر کشیده شد و با خروج نیروهای عراقی، شهر به دست این گروه افتاد.

حمله به الرطبه همزمان با عملیات موصل در شمال عراق، تاکتیکی برای فرار از شکست های چند روز اخیر این گروه در استان نینوا عنوان می شود.

الرطبه چند ماه پیش به طور غیر منتظره و یکباره از نیروهای داعش تروریستی تخلیه شد و سپس نیروهای عراقی وارد شهر شدند.

حمله به الرطبه دومین تلاش ناکام داعش طی چهار روز گذشته ، برای به انحراف کشیدن عملیات موصل و جلوگیری از آزادی آن محسوب می شود.

این گروه تکفیری پیش از این ، روز جمعه گذشته با استفاده از تروریست های انتحاری و حدود 150 عنصر خود به کرکوک در شمال عراق حمله کرد و مناطقی از این شهر را به صورت غافلگیرانه کننده ای به تصرف در آورد، اما طی چند ساعت نیروهای عراقی پس از درگیری های سنگین توانستند کنترل کرکوک را به دست بگیرند.

در این عملیات نیز دهها تن از داعشی ها کشته شدند و تعدادی نیز توسط نیروهای کرد دستگیر شدند.