پیشروی نیروهای عراقی در محور جنوبی موصل / شهرک راهبردی الشوره آزاد شد

مرکز اطلاع رسانی اتاق جنگ عراق روز شنبه اعلام کرد که نیروهای عراقی شهرک الشوره واقع در جنوب موصل را به طور کامل آزاد کردند.

  1. ۹ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
موصل
نوآوران -

به گزارش نوآوران، مرکز اطلاع رسانی اتاق جنگ عراق افزود: نیروهای عراقی با آزادسازی شهرک الشوره از چهار محور به هم رسیدند.

بر اساس گزارش های رسیده، جنگنده های ائتلاف نیز با بمباران این منطقه ده ها تن از تروریست ها را به هلاکت رساندند.

شهرک الشوره در محور قیاره در جنوب موصل واقع است و نیروهای عراقی بامداد امروز ورود به بخش الشوره را که بزرگترین بخش استان نینوا به شمار می رود، آغاز کردند.

نیروهای نظامی و امنیتی عراق با آزاد سازی الشوره عملا خود را به شهر حمام العلیل در 20 کیلومتری جنوب موصل می رسانند و حقله محاصره را بر عناصر تروریستی داعش در داخل شهر موصل تنگ تر می کنند.

از طرف دیگر تشکیلات الحشد الشعبی که از بامداد امروز (شنبه) عملیات خود را از منطقه 'سن الذبان' در جنوب غربی موصل آغاز کرد اعلام کرد که تا کنون ده روستا را در این منطقه از عناصر داعش پاکسازی کرده است.

عملیات آزاد سازی موصل از اولین ساعات روز دوشنبه 26 مهر ماه آغاز شده و نیروهای عراقی مواضع تروریست های داعش را با آتش سنگین توپخانه در محورهای شمالی و جنوبی هدف قرار دادند و نیروهای واکنش سریع نیز به شش کیلومتری جنوب این شهر رسیده اند.

انتظار می رود این عملیات که با مشارکت حدود 30 هزار نیروی دولتی و مبارزان قبایل سنی و پیشمرگه ها هفته ها یا حتی ماه ها به طول بیانجامد. گفته می شود چهار تا هشت هزار داعشی در موصل مستقر هستند.