ترامپ:

سیستم قضائی آمریکا نابسامان است

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه در واکنش به لغو حکم ضد مهاجرتی خود، از سیستم قضائی کشورش انتقاد کرد و این سیستم را نابسامان خواند.

  1. ۵ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
ترامپ
نوآوران -

ترامپ با استناد به مقاله ای که در روزنامه واشنگتن تایمز منتشر شد، در توییتی نوشت: سیستم قضائی ما نابسامان است! به 77 درصد از پناهجویانی که از زمان به تعویق افتادن حکم مهاجرتی اجازه ورود به آمریکا را کسب کرده اند، از هفت کشور مورد ظن خوشامد گفته می شود، که بسیار خطرناک است!

ترامپ بارها قضاتی را که برخلاف حکم اجرایی ضد مهاجرتی وی رای داده اند، سرزنش کرده است.

دادگاه استیناف حوزه نهم آمریکا روز پنجشنبه حکم لغو فرمان مهاجرتی ترامپ را تائید کرد و رئیس جمهوری آمریکا نیز از این دادگاه به شدت انتقاد کرد و در توییتی نوشت: در دادگاه شما را می بینم. امنیت شهروندان ما در خطر است.

چندی پیش جیمز روبارت قاضی فدرال شهر سیاتل آمریکا پس از صدور حکمی از سوی دونالد ترامپ مبنی بر جلوگیری از ورود شهروندان هفت کشور مسلمان به ایالات متحده، با صدور حکمی، فرمان ترامپ را باطل اعلام کرد.

ترامپ نیز به اقدام این قاضی فدرال واکنش نشان داد و از وی به عنوان «به اصطلاح قاضی» نام برد.

در همین حال، کاخ سفید با ارسال پیام های تضادآمیزی، از ادامه نزاع حقوقی در آمریکا خبر داد.

راینس پریباس رئیس کارکنان کاخ سفید عصر جمعه اعلام کرد که دولت هنوز فرجام خواهی در مورد این مساله را در دادگاه عالی آمریکا مورد توجه قرار می دهد. شخص ترامپ نیز گفته است که احتمالا یک حکم جدید امنیتی به زودی منتشر می شود.

حکمی که ترامپ زیر آن را امضا کرد، شهروندان هفت کشور مسلمان از جمله ایران را به مدت 90 روز از ورود به آمریکا منع می کرد.