همسر ترامپ در محل اقامتش حبس شد

سوآخیم زاور، همسر آنگلا مرکل در بندر هامبورگ از شرکای سران کشورهای شرکت کننده در نشست هامبورگ استقبال کرد. اما همسر دونالد ترامپ به علت شرایط بد امنیتی و اعتراضات نتوانست در این مراسم استقبال سنتی نشست جی 20 شرکت کند.

  1. ۱ هفته،۶ روز قبل
  2. ۰
ملانیا
نوآوران -

با توجه به تداوم اعتراضات خشونت بار علیه نشست جی 20 در هامبورگ و تشدید هرج و مرج در این شهر پلیس درخواست نیروی کمکی بیشتر از دیگر ایالات آلمان را کرده است.

پلیس هامبورگ تا به حال به سختی و با تلاش فراوان توانسته است معترضان را از اطراف برگزاری محل برگزاری نشست جی 20 دور نگه دارد.

البته معترضان به نشست جی 20  مانع این شدند که ملانیا ترامپ، همسر رئیس جمهور آمریکا محل اقامت خود را برای شرکت در برنامه استقبال از همسران سران جی 20 ترک کند.

بسیاری از ایالات آلمان برای مقابله با خشونت ها به هامبورگ نیرو اعزام کرده اند. در حالی که معترضان تلاش می کردند در برگزاری اجلاس جی 20 اختلال ایجاد کند  آنگلا مرکل صبح امروز از مهمانان نشست جی 20 استقبال کرد.

پلیس اسپری فلفل و گاز اشک آور علیه معترضان به کار می برد. اتومبیل های زیادی در سراسر شهر هامبورگ توسط معترضان به آتش کشیده شده اند.

به نوشته هفته نامه اشپیگل حدود 159 پلیس در جریان اعتراضات امروز در هامبورگ مجروح و 45 نفر هم دستگیر شدند. معترضان سطل های زباله را به آتش کشیده و شیشه های ساختمان ها را شکستند.

سوآخیم زاور، همسر آنگلا مرکل در بندر هامبورگ از شرکای سران کشورهای شرکت کننده در نشست هامبورگ استقبال کرد. اما همسر دونالد ترامپ به علت شرایط بد امنیتی و اعتراضات نتوانست در این مراسم استقبال سنتی نشست جی 20 شرکت کند. یک سخنگوی همسر ترامپ در این باره به خبرگزاری آلمان گفت که ما از پلیس هیچ اجازه امنیتی برای ترک محل اقامت را دریافت نکردیم.

مراسم استقبال از همسران سران نشست جی 20 به این ترتیب بدون حضور همسر ترامپ و با حضور همسر رئیس جمهور فرانسه، شوهر نخست وزیر انگلیس و دیگر مهمانان برگزار شد.

ب نوشته هفته نامه اشپیگل، به دلیل شرایط بد امنیتی در هامبورگ  برنامه های همسران نشست جی 20 با میزبانی همسر آنگلا مرکل و با موضوع آب و هوا تغییر کرد. به جای اینکه زوج های سران نشست جی 20 به مرکز آب و هوا در هامبورگ بروند کارشناسان این مرکز به هتل آتلانتیک آمدند تا درباره خطرات دگرگونی های آب و هوایی سخنرانی کنند.