ترامپ:

پسرم یک "انسان درجه یک" است

پس از اقرار دونالد ترامپ جونیور، پسر بزرگ رئیس‌جمهور آمریکا به نشست سال گذشته‌اش با وکیل روسی که گفته شده بود ممکن است اطلاعات مهمی علیه هیلاری کلینتون داشته باشد رئیس‌جمهور آمریکا پسر بزرگش را یک "انسان درجه یک" توصیف کرد.

  1. ۱ هفته،۲ روز قبل
  2. ۰
ترامپ
نوآوران -

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه‌ای که توسط سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید برای خبرنگاران قرائت شد گفت: پسر من یک انسان درجه یک است و من صداقت و شفافیت او را تحسین می‌کنم.


سندرز به خبرنگاران گفت که دیگر سوالات درخصوص این مساله باید از وکیل دونالد ترامپ جونیور و یا مشاور رئیس‌جمهور آمریکا پرسیده شود.


دونالد ترامپ جونیور اوایل روز سه‌شنبه در توئیتر یکسری ایمیل که میان وی و راب گولدستون خبرنگار مکاتبه شده بود را منتشر کرده بود.


گولدستون به برنامه‌ریزی نشست دونالد ترامپ جونیور در تاریخ ۹ ژوئن سال ۲۰۱۶ با ناتالیا وسلنیتسکایا که تاکید داشت یک وکیل خصوصی است و ارتباطی با کرملین ندارد، کمک کرده بود.


پس از آنکه گولدستون در ایمیلی تاکید کرد که این اطلاعات به عنوان بخشی از حمایت روسیه و دولتش از دونالد ترامپ ارائه شده، دونالد ترامپ جونیور در پاسخ به آن گفت: اگر این چیزی است که شما می‌گویید من از آن بسیار خرسند می‌شوم به ویژه پس از تابستان.


این افشاگری‌ها می‌تواند اسنادی را برای بازرسان آمریکایی فراهم کند که درباره اینکه آیا تبانی میان کرملین و کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ وجود دارد یا خیر تحقیق می‌کنند.


آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا به این نتیجه رسیدند که مسکو قصد داشت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ وجهه هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات این انتخابات را تخریب کرده و به ترامپ کمک کنند.


سارا سندرز گفت: ترامپ از تمرکز بر موضوع روسیه خسته شده است. رئیس‌جمهور از ادامه تمرکزها بر این مساله خسته شده و می‌خواهد ما بر مسائل دیگری همچون اقتصاد، خدمات درمانی، اصلاحات مالیاتی و تاسیاست زیربنایی تمرکز کنیم.


وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر واژه‌هایی چون "گواهی دروغ" و "خیانت" در حال حاضر در بحث‌های عمومی حول محور ارتباطات کمپین ترامپ با روس‌ها مطرح می‌شود، گفت: به نظر من این لغات جدید کاملا مسخره و مضحک هستند.