لولا داسیلوا:

مردم سرنوشت مرا تعیین خواهند کرد

لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا، رییس جمهوری سابق برزیل اعلام کرد که رای دهندگان سرنوشت او را تعیین خواهند کرد. او هم‌چنین محکومیت فسادش را کم اهمیت دانست و تاکید کرد که همچنان در عرصه رقابت برای پست ریاست جمهوری برزیل است.

  1. ۵ روز،۱۷ ساعت قبل
  2. ۰
زندان
نوآوران -

 بعد از اینکه یک قاضی ضد فساد، این چپ‌گرای آمریکای لاتین را به دلیل دریافت رشوه و پول شویی گناهکار دانست و در روز چهارشنبه او را به 9 سال و نیم حبس محکوم کرد، این دومین سخنرانی عمومی او بود.      


 لولا در سخنرانی حزب کارگر برزیل متعهد شد "تا زمانی که دادستان‌ها و قضات هیچ چیز را علیه من ثابت نکرده‌اند، من برنامه سفرهای ریاست جمهوری خود را متوقف نمی‌کنم."  


لولا که پیشتاز نظرسنجی‌ها پیش از انتخابات است، این حکم را تلاشی برای جلوگیری از کاندید شدن او در انتخابات اکتبر 2018 دانست.


وی با توجه به شعار "لولا، مبارز مردم برزیل" حامیانش، بار دیگر گفت: آنها من را با دلایل سیاسی محاکمه می‌کنند.


او اولین فرد منتخب چپ گرا است که به شیوه‌ای دموکراتیک انتخاب شد و  همچنین به خاطر کمک به خارج شدن 30 میلیون برزیلی از فقر، اعتبار به دست آورد.


بزرگترین اقتصاد آمریکای لاتین در زمان این رییس جمهور شکوفا شد. در آن زمان بالاترین نرخ سرمایه‌گذاری و همچنین میزبانی بازی‌های المپیک سال پیش به دست آمد.


جانشین منتخب او، دیلما روسف، سال گذشته استیضاح و از مقامش عزل شد. بعد از او میشل تامر، معاون روسف که او نیز اکنون در حال مبارزه برای بقای سیاسی است، عهده دار این مقام شد.


 رییس جمهوری سابق برزیل گفت که روز چهارشنبه "بدون مدرک" توسط قاضی ضد فساد، سرجیو مورو محکوم شده است. این قاضی لولا داسیلوا را به دریافت یک آپارتمان شیک کنار ساحل و 1.1 میلیون دلار پول نقد از بزرگترین شرکت‌های ساختمانی برزیل متهم کرد.


داسیلوا که از سال 2003 تا 2010 رئیس جمهوری برزیل بود، تا زمانی که وکلایش تقاضای تجدید نظر کنند، آزاد خواهد بود.