چرا ولیعهد سابق سعودی در مراسم ترحیم عمویش غایب بود؟

پادشاه عربستان روز جمعه در مسجد الحرام به همراه شمار زیادی از شاهزاده‌های خاندان سلطنتی بر جنازه بردار بزرگش نماز میت خواند اما محمد بن نایف از برجسته‌ترین غائبین این مراسم بود.

  1. ۱ ماه قبل
  2. ۰
آل سعود
نوآوران -

پس از اینکه اخباری از حبس خانگی محمد بن نایف، ولیعهد سابق و وزیر کشور سابق عربستان منتشر شده بود اتفاقی جدید به این مساله دامن زد و آن عدم حضو بن نایف در مراسم تشیع جنازه عبدالرحمان بن عبدالعزیز، برادر بزرگتر پادشاه عربستان بود.


خبرگزاری واس عربستان علاوه بر نام ملک سلمان، پادشاه عربستان و دیگران از جمله علی بن خلیفه آل خلیفه، معاون نخست وزیر بحرین اسامی برجسته‌ترین شاهزادگانی که در این مراسم حضور داشتند، منتشر کرد.


اما نام شاهزاده محمد بن نایف در بین کسانی که برای عبدالرحمان بن عبدالعزیز نماز میت خواندند، نبود. این در حالی است که شاهزاده عبدالعزیز بن سعود ین نایف بن عبدالعزیز، وزیر جدید کشور عربستان در این مراسم حضور داشت.


همچنین محمد بن نایف در اولین مراسم عزاداری این شاهزاده در کاخ الشاطی در جده نیز حضور نداشت اما ملک سلمان و تعدادی از شاهزادگان در این مراسم حضور داشتند.


طبق گفته خبرنگاران عربستانی، محمد بن نایف برای گذراندن تعطیلات به کشور مراکش سفر کرده و خارج از عربستان است.


در توئیت برخی خبرنگاران این مساله جنجال گسترده‌ای به راه انداخته و کاربران بر این باورند که غیرممکن است که کسی برای گذراندن تعطیلات و تفریحات به خارج از کشور برود و هنگام فوت عمویش به کشور بازنگردد.


به ویژه اینکه وی روز پنجشنبه فوت شد و اما نماز میت روز جمعه پس از نماز عشاء اقامه شد.


این در حالی است که فعالان بر این باورند که رابطه بدی بین بن نایف و محمد بن سلمان باعث عدم حضور ولیعهد سابق در مراسم عزاداری عمویش شده بود.


هنوز هیچ خبری مبنی بر صحت و سقم شایعات مطرح شده درباره حبس خانگی محمد بن نایف منتشر نشده است.