همزمان با اعتراض به حقوق های پایین هما

تریبون خانه ملت خانوادگی شد

پرستو بیرانوند:دیروز ساختمان بهارستان از درب اصلی ورودی کارکنان و مراجعان تا صحن مجلس گویای شرایط کنونی جامعه بود. از سویی مدیرانی مشخص شده اند که دارای فیش های حقوقی نجومی هستند و در سوی دیگر مردمانی که حقوق های یک میلیونی خود را ماه ها است که دریافت نکرده اند.

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
  2. ۱
تریبون خانه ملت خانوادگی شد
نوآوران -

دیروز درست زمانی که فاطمه حسینی فرزند صفدر حسینی، رئیس صندوق توسعه ملی که فیش حقوقی او خبرساز شده است، در صحن بیاینه دفاع از خانواده خود را می خواند کارکنان قرارداد مستقیم هما درپشت درهای مجلس، در ظهر گرم برای حقوق یک میلیونی خود نمایندگان مجلس را فریاد  می‌زنند.

بلندگو مجلس در پی تذکرها قطع شد

طبق برنامه از پیش تعیین شده، ابتکار و محمود واعظی وزیر ارتباطات میهمان مجلس بودند و گزارشی از روند وزارتخانه و اقدامات خود بیان کردند. در نطق های نمایندگان در پاسخ به وزیر ارتباطات، فاطمه ذوالقدر نوبت خود را به فاطمه حسینی داد تا او با نطق از پیش آماده شده خود به دفاع از خانواده خود بپردازد. شاید همین رفتار کوچک، استفاده از تریبون خانه ملت برای خانواده خود، شاهدی  برای اثبات صحبت های در مورد صفدر حسینی و خانواده اش باشد. حسینی به جایگاه آمد و به دفاع از هجمه هایی پرداخت که این روزها درباره او، پدر و همسرش درباره فیش های حقوقی و سوء استفاده از صرافی می شود. فاطمه حسینی گفت: «اتهام زنان، شایعه سازان و کینه توزان در حالی بدون ارائه هیچ ادله و مستدلی، ‌اینجانب و فعالیت همسرم را به دلیل داشتن شغل قانونی صرافی به فساد هفت میلیارد تومانی نوسانات ارزی متهم کردند که هیچ عقل سلیمی نمی تواند چنین دروغ بزرگی را باور کند.» حسینی ادامه داد: «در برابر این بحران عظیم چه می شود فکر کرد؟ آیا جز این است که شماری از عاملان بحران عظیم 22 میلیارد دلاری سال 91 به دنبال فرافکنی، فرار رو به جلو و اتهام زنی هستند؟» مطهری که در غیاب علی لاریجانی ریاست مجلس را به عهده داشت در زمان سخنان حسینی  بارها به او تذکر داد که صحبت های شما خارج از دستور است اما حسینی به صحبت های خود ادامه تا زمانی که مطهری بلندگو را قطع کرد.

عصبانیت کریمی قدوسی از صحبت های خانوادگی

زمانی که فاطمه حسینی بیانیه دفاع از خانواده خود را می خواند، جواد کریمی‌قدوسی، عضو جبهه پایداری با حضور در جایگاه هیات‌رئیسه از مطهری درخواست کرد مانع از قرائت این بیانیه شود. کریم قدوسی که از قرائت بیانیه حسینی به شدت عصبانی بود، پس از آن‌که این نماینده مجلس برای چندمین‌بار نسبت به تذکرهای مطهری بی‌توجهی کرد، با صدای بلند فریاد زد که «این حرف‌ها را باید در نطق بگویید!» حسینی در انتها از مطهری خواست که با یک جمله نطقش را تمام کند و مطهری دوباره بلندگوی او را باز کرد. در این زمان فاطمه حسینی گفت: «تقاضای بنده از مسئولان ذیربط این است که در خصوص هجمه های واقع شده در فضای مجازی برای حفظ شان نمایندگان و دفاع از نمایندگان اقدامات لازم را انجام دهند.»

همسان‌سازی حقوق و مزایا با نیروهای رسمی

زمانی که در صحن دعوا بر سر حقوق های نجومی بود، حدود دویست نفر از کارکنان قرارداد مستقیم هما مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند و با شعارهای خود خواهان توجه مجلس به خواسته های خود بودند. این کارکنان که در فرودگاه های مهرآباد و بین المللی امام خمینی مشغول به کار هستند، نسبت به پایین بودن دستمزد و مزایای خود اعتراض داشتند. به گفته یکی از حاضران در تجمع، وضعیت شغلی کارکنان قرارداد مستقیم هما نامشخص است و این پرسنل قراردادی، خواهان همسان‌سازی حقوق و مزایا با نیروهای رسمی هستند.