خبری غم انگیز

بابا رجب آسمانی شد

حاج رجب محمدزاده معروف به بابا رجب 21 تیر ماه امسال، بر اثر عفونت ریه در بیمارستان امام حسین(ع) مشهد بستری شده بود و سرانجام در تاریخ 14 مرداد 1395 با پر کشیدن به آسمان به جمع یاران شهیدش پیوست.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
بابا رجب جانباز آسمانی شد
نوآوران -

حاج رجب محمدزاده معروف به "بابا رجب" جانباز 70 درصد مشهدی، نانوای بسیجی بود که در دوران دفاع مقدس و در سال 1366 در منطقه هور عراق، براثر اصابت خمپاره از ناحیه سر و صورت به درجه جانبازی نائل شد.

بابا رجب پس از 24 بار جراحی صورت در 28 سال گذشته همواره برای حضور در جامعه دچار مشکل بود تا جایی که مجبور به ترک محل زندگی قبلی خود در یک مجتمع مسکونی شده بود.

وی حدود دو سال پیش بود که در گفتگویی تنها آرزوی خود را دیدار با رهبر انقلاب عنوان کرده بود؛ همزمان با نوروز 94 و حضور مقام معظم رهبری در مشهد مقدس آرزوی دیرینه بابا رجب که در تمام رسانه‌ها بازگو شده بود شکل تازه‌ای گرفت و یازدهم فروردین در جریان تشرف مقام معظم رهبری به مشهد مقدس آرزوی بابا رجب و خانواده‌اش برآورده شد و آنها در تالار آینه حرم مطهر رضوی با مقام معظم رهبری دیدار کردند.

بوسه باران رهبر انقلاب بر صورت بابا رجب و گفتگوی چند دقیقه ای آنها اوضاع روحی بابا رجب را کاملا متفاوت از گذشته کرد؛ پسر کوچک بابا رجب در بخشی از بازگویی خاطره دیدار پدرش با مقام معظم رهبری گفته بود: "هیچ‌کدام از اعضای خانواده نمی‌دانستیم که قرار است به دیدار رهبر برویم. به ما گفتند این دیدار با تولیت آستان قدس رضوی است، به تالار آینه که رسیدیم دیدیم برای نماز مغرب و عشا دو ردیف سجاده پهن کرده‌اند؛ فکر می‌کردیم قرار است نماز به‌ امامت تولیت آستان قدس خوانده شود اما با صدای اذان مقام معظم رهبری وارد تالار شدند، اصلاً انتظار روبه‌رو شدن با چنین صحنه‌ای را نداشتیم اما این افتخار نصیبمان شد تا نمازمان را به ایشان اقتدا کنیم؛ پس از نماز پدرم با مقام معظم رهبری دیداری کوتاه داشتند، پدرم فقط اشک می‌ریختند، ما نیز بهت‌زده شده بودیم چون واقعاً انتظار روبه‌رو شدن با مقام معظم رهبری را نداشتیم اما خوشحالیم که سعادت این دیدار هرچند کوتاه نصیبمان شد و پدرم به آرزوی دیرینه‌اش رسید. مقام معظم رهبری بوسه‌ای بر پیشانی بابا رجب زدند و برادرم چفیه مقام معظم رهبری را برای تبرک از ایشان درخواست کردند و همان‌جا رهبر انقلاب چفیه‌شان را به برادرم هدیه دادند؛ هرچند دیدار بسیار کوتاهی بود اما آرزوی پدر و مادرم پس از سال‌ها برآورده شد و این دیدار افتخار بزرگی برای خانواده ماست."

بابا رجب 21 تیر ماه امسال، بر اثر عفونت ریه در بیمارستان امام حسین(ع) مشهد بستری شده بود و سرانجام در تاریخ 14 مرداد 1395 با پر کشیدن به آسمان به جمع یاران شهیدش پیوست.