بخشش اضافه خدمت سربازان حین خدمت

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، از بخشش اضافه خدمت سنواتی و انضباطی سربازان حین خدمت خبرداد.

  1. ۱ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
خدمت سربازی
نوآوران -

سردار بهرام نوروزی گفت: با موافقت مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  و به مناسبت عید سعید فطر، اضافه خدمت سنواتی و انضباطی تمامی کارکنان وظیفه حین خدمت و همچنین مشمولان غایبی که تا بیست و دوم بهمن ماه سال 96 برای اعزام به خدمت خود را معرفی و به خدمت سربازی اعزام شوند، به طور کامل بخشیده خواهد شد.


وی افزود: ملاک بخشش اضافه خدمت، ثبت درخواست اعزام به خدمت تا تاریخ بیست و دوم بهمن ماه سال 96 می‌باشد و در صورت ثبت درخواست می‌بایست در تاریخ مشخص شده به خدمت اعزام شوند.


رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان این مطلب که این بخشش شامل اضافه خدمت سنواتی و انضباطی سربازان حین خدمت می‌شود، افزود: بخشش اضافه خدمت صرفا مربوط به اضافه خدمت سنواتی و انضباطی است و تبعات غیبت همچنان باقی است، لذا این دسته از سربازان بواسطه بخشش اضافه خدمت خود مجاز به بهره مندی از معافیت‌هایی که یکی از شرایط آن  نداشتن غیبت است از قبیل؛ معافیت تحصیلی، کفالت ، استخدام و.... نمی‌باشند.


این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: مشمولانی که بیش از 8 سال غیبت دارند، می‌توانند با پرداخت جریمه ریالی از خدمت دوره ضرورت معاف شوند و یا با بهره مندی از فرصت در نظر گرفته شده، تا 22 بهمن ماه سال جاری درخواست اعز‌ام به خدمت خود را از طریق دفاتر (پلیس+10) ثبت کنند تا از بخشش اضافه خدمت بهره‌مند شوند.


سردار نوروزی گفت: بعد از اتمام مهلت اعلام شده، با مشمولان غایب و کارفرمایانی که این افراد را به کارگیری می‌کنند برخورد قانونی خواهد شد، به طوری که به کارگیرندگان سربازان غایب می‌بایست به ازای هر سرباز ، هزینه سالانه یک سرباز و به ازای به کارگیری 2 سرباز و بیشتر، هزینه سالانه 3 سرباز را پرداخت کنند و با مشمولان غایب نیز برخورد قانونی از جمله دستگیری و ... خواهد شد.