"هارپ"، ایران را دچار خشکسالی کرده است

‌نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان البرز ضمن انتقاد از کاشت درختان غیرمثمر همچون کاج در فضای سبز گفت: بخش زیادی از ‌منابع آب صرف این درختان می‌شود و بعد‌ افسانه می‌سازند که ۹۰ درصد آب در بخش کشاورزی مصرف می‌شود.

  1. ۲ هفته،۱ روز قبل
  2. ۰
1
نوآوران -

حجت الاسلام والمسلمین ارجمند در جشن برداشت میوه که امروز در ساوجبلاغ برگزار شد، گفت: برکتی که در کشاورزی هست با هیچ چیز قابل قیاس نیست و در واقع تمام کشاورزی صدقه است.


ارجمند افزود: در سال‌های اخیر اتفاق بدی رخ داده است‌، ما هیچ روایت و آیه‌ای نداریم که بر کاشت درختان غیر مثمر‌ مانند مثل کاج تاکید کند اما امروز نیمی از آب‌های کشور صرف درختان غیر مثمر می‌شود و به دروغ کشاورزی هراسی می‌شود.

وی ادامه داد: ‌افسانه ساخته‌اند که ۹۰ درصد آب صرف کشاورزی می‌شود و با آن کشاورزی هراسی می‌کنند.

ارجمند در بخش دیگری از سخنان خود به توسعه محصولات تراریخته در کشور اشاره و اعلام کرد: برخی اصرار دارند به هر قیمتی که هست این موضوع را در کشور پیاده کنند، در حالی که این اقدام توسط دشمن ترین دشمنان ما دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: متاسفانه این موضوع جدی گرفته نشده و عمده غذای ما تراریخته شده است و همین باعث شده تا بیماری‌ها سر به فلک بکشد.

ارجمند در ادامه به موضوع هارپ اشاره و خاطرنشان کرد: هارپ می‌تواند خشکسالی و زلزله ایجاد کند ،اما خیلی از مدیران نمی‌خواهند این را قبول کنند.

وی تصریح کرد: چرا فقط ایران دچار خشکسالی است، اینها کارهایی است که دشمنان انجام می‌دهند.