تداوم خنکی هوای تهران

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: طی سه روز آینده به دلیل افزایش سرعت وزش باد ، پدیده گرد و خاک در استان‌های ایلام، کرمانشاه، خوزستان و بوشهر پیش‌بینی می‌شود.

  1. ۱ هفته،۲ روز قبل
  2. ۰
دمای هوا
نوآوران -

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها، امروز در استان‌های خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، مازندران، گلستان، شرق گیلان، برخی نقاط سمنان و در ساعات بعدازظهر در برخی نقاط استان‌های البرز، قزوین، تهران و مرکزی رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.


وی افزود: روز پنجشنبه (۲۲ تیرماه) این وضعیت در مناطق ذکر شده تداوم دارد و بارش در استان‌های مازندران، غرب گلستان و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرزمرکزی تشدید می‌شود ضمن اینکه در این روز دامنه بارش‌ها استان‌های واقع در غرب کشور و دامنه‌های زاگرس مرکزی از جمله کردستان ، کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان و غرب اصفهان را فرامی‌گیرد.


مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز جمعه (۲۳ تیرماه) در شمال غرب، غرب و البرز مرکزی رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد انتظار می‌رود، گفت: در روزهای پنجشنبه و جمعه به سبب جریانات گرم و مرطوب جنوبی و همراهی آن با جریانات تراز میانی، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد در جنوب شرق کشور به‌ویژه در کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان رخ خواهد داد.


به گفته وظیفه، تا روز جمعه روند کاهش نسبی دما در استان‌های نوار شمالی کشور انتظار می‌رود.


وی با بیان اینکه در سه روز آینده در شمال شرق و شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل باد و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود،اظهارکرد: در دو روز آینده در استان‌های سمنان، تهران، البرز، قزوین، مرکزی و اصفهان در بعضی ساعات وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.


مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: در دو روز آینده دریای خزر و خلیج فارس مواج می‌شود.


وظیفه در مورد وضعیت جوی تهران اظهار کرد: تهران در روز پنجشنبه (۲۲ تیرماه) نیمه ابری تا ابری، همراه با وزش باد، گاهی رگبار و رعد و برق با احتمال وزش باد شدید با بیشینه و کمینه دمای ۲۹ و ۲۰ درجه سانتیگراد و در روز جمعه (۲۳ تیرماه)، نیمه ابری تا ابری، همراه با وزش باد، گاهی رگبار و رعد و برق، به‌تدریج کاهش ابر با بیشینه و کمینه دمای ۳۰ و ۲۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.